Õpetajate Leht 28. mail

27. mai 2024 - Kommenteeri artiklit

Kuidas on läinud missioon Ida-Virumaal?

Kohe saab läbi õppeaasta, mis tõi Ida-Virumaale umbes 90 uut õpetajat. Kuidas neil läinud on? Millised on olnud suurimad väljakutsed? Oma kogemusi jagavad õpetajad, kes otsustasid panustada eestikeelsesse haridusse Ida-Virumaa koolides.

Ma ei meeldi õpetajale

Mis tunne on olla tunnis, kui õpetaja näitab kogu klassi eest välja, et sa talle ei meeldi? Oma kogemusi jagavad Eesti koolide õpilased.

Kui õpilane õpetajast üle kasvab, on see kingitus

„Rakett 69“ lõpusaates tunnustati õpetajaid, kes finalistide hinnangul on neid enim mõjutanud. Kuidas Miina Härma Gümnaasiumi füüsika- ja keemiaõpetaja Riina Murulaid ja Uulu Põhikooli füüsika- ja tehnoloogiaõpetaja Pärt Kukk õpilasi raketina kõrgustesse lennutavad?

Suure pusle kokkupanek. Kuidas luule, popmuusika ja redoksreaktsioonid lõimusid

Tartu Luterliku Peetri Kooli õpetajad Hanna Albi ja Joana Jõgela mõtlesid välja vahva lõiminguprojekti, milles siduda keemiat, kirjandust ja muusikat. Mis sellest välja tuli ja millist nõu annavad nad õpetajaile lõiminguks?

Ühe ühtehoidva muusikalipere lugu

Saku Gümnaasiumil on muusikalide lavastamisel pikk traditsioon. Praeguseks on valminud üksteist muusikali, neist viimane oli „Suurim show-mees“, kus tegi kaasa ligi 50 õpilast. Millised muusikalid on lavale jõudnud, kuidas lavastusprotsess välja näeb ja mida see noortele annab, räägib kaheksa muusikali lavastanud õpetaja Piret Kaare.

Teatrifestival „Savilind“ pidas juubelisünnipäeva

22. mail toimus Tartu Sadamateatris 20. korda üleriigiline erivajadusega laste ja noorte teatrifestival „Savilind“, kus osales 13 truppi, ühtekokku 129 last. Festivali on algusest peale korraldanud Tartu Kroonuaia Kool, mis sellest õppeaastast kannab Tartu Pärli Kooli nime.

Hariduse tippjuhid väärivad tippudele vastavat arengutuge

Heateo Haridusfondi soovil uuris Kantar Emor Eesti kohalike omavalitsuste kui koolipidajate hetkeseisu – millised on hariduselu suunajate taust, tööülesanded ning kuidas nad oma vastutusalas olevate haridusasutuste juhtide arengut toetavad. Mis uuringust selgus?

Kas ikka tasub Ida-Virumaale õpetajaks minna?  

Tartu Ülikooli eetikakeskuse koolitajad-nõustajad on Ida-Virumaa lasteaedadele toeks väärtuspõhise organisatsioonikultuuri loomisel. Suur proovikivi on lasteaiaperedele heade õpetajate leidmine. Muutuste keerises on kohalikele suureks abiks eetikakeskuse kriitilised sõbrad – väärtuskasvatuse koolitajad-nõustajad. Kuidas läheb õpetajatel, kes on eestikeelsele haridusele ülemineku laineharjal Ida-Virumaale tööle asunud?

Viirustest veebivihani. Tartu lasteaialapsed said DigiÄKK-il digitargemaks

Mai keskel osales Tartus Eesti esimesel koolieelikutele suunatud digiturvalisuse välkõppusel DigiÄKK ligi 200 lasteaialast kümnest Tartu lasteaiast. Mänge viisid läbi tulevased õpetajad ja noorsootöötajad Tartu Ülikooli aine „Meediapädevuste mänguline arendamine“ lõputööna.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!