Päev vana aja talulapse viiskudes

21. mai 2024 Eesti Vabaõhumuuseum - Kommenteeri artiklit
Muuseumitund Eesti Vabaõhumuuseumis. Foto: Toomas Tuul

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kooliaasta lõpu puhul muuseumisse!

Eesti Vabaõhumuuseum kutsub kooliaasta lõpu puhul kõiki, kes alates septembrist tublisti lasteaia- või koolipinki nühkinud, nüüd suve hakul muuseumisse, kus saab kogeda vana aja inimeste eluolu, teha sõrmed tindiseks ning lasta päikesepaistel ja linnulaulul end kosutada.

Õige kaval on tulla muuseumisse kohe terveks päevaks – see annab õpilastele võimaluse korralikult vana aja elamisviisi sisse elada. Lisaks on kahe muuseumitunni tellimisel ette nähtud soodustus. Kes on juba muuseumitunni eest tasunud, saab muuseumis veeta kas või terve pika päeva ning seigelda ka uhiuuel Karjalapse seiklusrajal.

Kolhoosi kortermaja. Foto: Urmas Roos

Muuseumipäeva alguseks sobib väga hästi muuseumitund „Koolitund aastal 1910“, kus iga osaleja saab järele proovida, milline oli üks vana aja koolipäev ja mis tunne on kirjutada päris tindi ja sulega. 

Jaanipäev ei ole enam mägede taga – seega tasub muuseumitunnis „Jaanipäeva ootel“ meelde tuletada vanad jaanimängud ja -kombed. Iga lapse kõige olulisem töö on mängimine – milliseid mänge vana aja lapsed mängisid, saab teada „Rahvalike mängude“ tunnis. Millesse meie esivanemad vanasti uskusid ja mille eest end kaitsta püüdsid, saab kohe päris selgeks „Kirik keset küla“ programmis.

Kui on aga soov õpilastega uurida, kuidas nende vanemad ja vanavanemad oma nooruspõlve veetsid, tasub end kirja panna kolhoosimajas toimuvatesse haridusprogrammidesse: nooremad külalised on oodatud mängulisse programmi „Rits rats rundibumm“ ja juba kogenumad õppurid muuseumitundi „Elu kolhoosi kortermajas“. Väga hästi sobib muuseumipäeva teiseks programmiks „Seiklusmäng muuseumis“, kus õpilased jagatakse gruppideks ning lahti läheb suur orienteerumismäng üle terve muuseumi territooriumi. Seiklusmängus saab harjutada nii meeskonnatööoskusi kui ka tunda rõõmu iseseisvast seiklemisest põnevas Eesti Vabaõhumuuseumis.

Kui mängud mängitud ja tarkused omandatud, saab tellida grupile lisaks hobusõitu või minna Kolu kõrtsi keha kinnitama.

Külastuse broneerimiseks leidke endale sobivad ajad meie uues broneeringukeskkonnas (lydian.ee/evm), kirjutage kuiekool@evm.ee või helistage 5341 978.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!