Põhikooli eksamite periood algab täna eesti keele kui teise keele eksamiga

20. mai 2024 Harno - Kommenteeri artiklit

Täna kell 10 algava põhikooli lõpetajate eksamiperioodi avab eesti keele kui teise keele eksam muukeelsetes koolides õppivatele põhikoolilõpetajatele. Põhikooli lõpueksamitele on registreerunud 15 489 noort eksamitegijat.

Haridus- ja Noorteameti eksamite ja uuringute keskuse juht Aimi Püüa soovib kõigile eksami sooritajatele jõudu ja külma närvi. „Ees seisab veel viimane pingutus. Nüüd on aeg kokku võtta üheksa aasta jooksul omandatu ning teha veel viimaseid pingusi, peale mida saab nautida väljateenitud suvepuhkust,“ rääkis Püüa.  

Põhikooli lõpetamiseks tuleb õpilasel sooritada kolm lõpueksamit. Eksamisessioon jätkub 31. mail eesti keele eksamiga, 6. juunil toimuva matemaatika eksamiga ning 12. juunil tuleb õpilastel sooritada üks eksam omal valikul.  

Valikeksamitest on kõige rohkem inglise keele eksami sooritajaid – 9673 õpilast. Järgnevad ühiskonnaõpetus, mida teeb 1860 õpilast ning bioloogia ligi 1000 sooritajaga. Saksa keele eksamit sooritab 39 õpilast. Teiste valikeksamite tegijate arvud jäävad viie (prantsuse keel) ja 800 sooritaja vahele.

Lisainfot põhikooli lõpueksamite kohta leiab Haridus- ja Noorteameti kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!