Tuntud kirjaniku mitu nägu TEMUFI teatri suvelavastuses „Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest“ 

21. mai 2024 TEMUFI - Kommenteeri artiklit
Näitlejad Peeter Volkonski ja Veikko Täär esimeses lugemisproovis. Foto: Elisabeth Teener

TEMUFI suvelavastus annab suurepärase võimaluse sukelduda Oskar Lutsu kirjutatud näidendite maailma. 

Koolitunnist on kirjanik Oskar Luts kindlasti kõigile tuttav, kes siis ei teaks „Kevadet“! Kuid kui hästi ollakse kursis tema muu loominguga? TEMUFI suvelavastus läheneb Lutsu maailmale kuue vähem tuntud näidendi, „Laul igavesest õnnest“, „Kapsapea“, „Kalevi kojutulek“, „Valimised“, „Siniallik“ ja „Sootuluke“ kaudu. Näidendid on omavahel põnevalt üheks põnevaks lavastuseks põiminud Rakvere teatri dramaturg Urmas Lennuk ning seda kõike lavastab TEMUFI lavastaja Peep Maasik. 

Lavastus pakub sügavat mõtisklust armastusest, unistustest ja elu tähendusest lavakunsti kaudu. Lugu viib meid Lutsu loodud külakesse, kus elavad ausad ja siirad inimesed, kuid kus igapäevaelu keerdkäigud toovad esile inimloomuse mitmekülgsuse. Küsimused, mida lavastus esitab, puudutavad meid kõiki. Kuidas säilitada oma unistuste truudust kiiresti muutuvas maailmas? Kuidas leida õnne, kui materiaalsus ja kiirus ümbritsevad meid igal sammul? Lutsu loodud tegelased, nagu Saamuel, Emilia, Jakob ja teised, peegeldavad meile ühiskonna eri kihte ning nende elud pakuvad põnevaid õppetunde. 

„Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest“ on mitmetahuline lavastus, mis avab ukse sügavamatele mõtisklustele nii isikliku õnne kui ka ühiskondlike väärtuste üle. See annab õpetajatele võimaluse tuua klassiruumi arutelud elu põhiküsimuste üle. Lavastus võimaldab avastada Oskar Lutsu loomingut uue nurga alt ning tutvuda tema vähem tuntud materjaliga. Kutsume avastama Lutsu maailma, mis julgustab mõtlema armastuse, unistuste ja õnne üle. „Oskar Luts ehk Laul igavesest õnnest“ pakub elamuslikku teekonda, mis õhutab sügavaid arutelusid ning avardab mõttehorisonte. 

Suvelavastust mängitakse Tarvastu mõisa tallihoovis Viljandi vallas 15 korda: 26. juunist kuni 1. septembrini.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!