Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu keelekümbluskooli õpetajate suvekool toimub taas

4. juuni 2024 Maret Vandel, Maire Kebbinau Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu liikmed - Kommenteeri artiklit

Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liit on kogukond, mis pakub õpetajatele ühtsus- ja õlatunnet üleminekul eestikeelsele õppele. Keelekümbluskoolide õpetajad kohtuvad 13. ja 14. augustil Nelijärvel, et osaleda suvekoolis, mis pakub võimalust jagada oma kogemusi, omandada uusi teadmisi ja saada inspiratsiooni edaspidiseks tööks. Käesoleval aastal on fookuses õpetajate professionaalse arengu toetamine ja eestikeelsele õppele üleminek.

Suvekooli eesmärgid ja tegevused

Osalema ootame nii kogenud keelekümblusõpetajaid ja praktikuid kui ka pedagooge, kes alles alustavad LAK-õppega. Suvekool pakub ainulaadse võimaluse ennast täiendada, et avardada oma teadmisi LAK-õppest, jagada ja kuulda edulugusid ning saada inspiratsiooni kolleegidelt, tutvuda meetodite ja õppematerjalidega, mis toetavad eestikeelsele õppele üleminekut, arendada professionaalseid sidemeid, tugevdada koostööd keelekümblusvõrgustikus ning olla osa keelekümblusõpetajate kogukonnast. 

Suvekool Nelijärvel

Suvekool algab Haridus- ja Teadusministeeriumi tervitusega, millele järgnevad praktilised töötoad ning kogemuste vahetamine algajatele ja kogemustega keelekümblusõpetajatele ning huvilistele.

Arutatakse teemasid keelekümblusest LAK-õppeni, näiteks toetav õppevara, õues- ja avastusõpe, E-koolikott, õppematerjalid jt. Kohtume Tallinna Õpetajate Maja metoodika ja kompetentsi keskuse eestvedajatega (MEKK), kes tutvustavad üleminekuklasside toetamise praktikaid. Ööülikoolis laiendame silmaringi Aleksei Turovski näidetega sõnavabast suhtlemisest ning kogeme muusikateraapia toetavat mõju õppijale.

Teisel päeval saame ülevaate HTM-i ja EKI koostöö nõustamistegevusest ülemineku toetamisel, jätkame õppematerjalide teemal ning peame tulevikuplaane.

Keelekümbluskooli õpetajate suvekooli „Iga õpetaja on keeleõpetaja“ toetab Haridus- ja Teadusministeerium.

Registreerimine ja lisainfo

Registreerimine suvekooli on avatud kuni 31. juulini. Lisainfo ja registreerimisvormi leiate Eesti Keele kui Teise Keele Õpetajate Liidu kodulehelt https://eestikeelteisekeelena.eu/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!