III maakoolide hariduskonverents „Maailma parim haridus maal“ 

2. juuni 2024 - Kommenteeri artiklit

Avinurme Haridusfoorum ja Eesti Lastevanemate Liit kutsuvad maapiirkondade hariduselu tulevikus kaasa rääkimisest huvitatud haridustöötajaid, lastevanemaid, õpilasi ja omavalitsuste esindajaid juba traditsiooniliseks saanud suvehaku sündmusele. Selle aasta konverents toimub Avinurmes laupäeval, 8. juunil ja nagu ikka on oodata positiivset suhtumist, tublide tunnustamist, haritud asjatundjate sõnavõtte ning endiste ja praeguste ministrite tuliseid väitlusi. 

Tavaks saanud moel juhatab konverentsi sisse säravate maakoolide tunnustamine. Koostöös aasta kooli konkursiga anname meened üle sel aastal parimate hulka jõudnud maakoolidele, kes seejuures oma koolielu tutvustavad.

Konverentsi akadeemiline osa on üles ehitatud kahele arutelule. Esimese teemaks on maaelu tulevik ja küsimus sellest, milliseid väärtusi peaks kandma maakool, et teda ümbritseva kogukonna elu oleks täisväärtuslik. Teema juhatab sisse Kilingi-Nõmme Gümnaasiumi juht Erli Aasamets ning temaga ühinevad aruteluks „Kuhu elu kutsub?“ endine regionaalminister Madis Kallas, Eesti külaliikumise Kodukant juhatuse liige Tanel Talve ja Häädemeeste Keskkooli direktor Aule Kink.

Teine aruteluteema on haridussüsteemi rahastamine ja selle juhatab sisse Eesti Linnade ja Valdade Liidu juht Veikko Luhalaid. Tema ettekanne aitab mõista, millisel määral sõltub kohaliku omavalitsuse tulevik ja areng haridusest. Edasine arutelu „Kas kõik on peades kinni?“ käsitleb nn hariduse pearaha ja otsib võimalikku alternatiivi. Arutelus osalevad praegune haridusminister Kristina Kallas, endine haridusminister Tõnis Lukas, Avinurme Gümnaasiumi juht Aimar Arula ja muidugi ka Veikko Luhalaid.

Esinejateks on asjatundjad, kes suudavad näha tervikut ja oskavad vajadusel sellest olulisi detaile välja noppida. Saali ootame publikut, kel siiras soov selliste esinejatega ühiselt tulevikuvisiooni üle arutleda. Moderaatoritena vahendavad dialoogi Avinurme Gümnaasiumi hoolekogu juht Marge Pärn ja Eesti Lastevanemate Liidu juhatuse esimees Kiur Lootus.

Konverentsil saab osaleda nii Avinurmes kui ka veebi kaudu.

Registreerimine kodulehel www.maakoolid.ee


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!