Mälestusmärk Eesti sõbrale Lauri Kettusele

11. juuni 2024 Emakeele Seltsi juhatus - Kommenteeri artiklit
Lauri Kettunen.

Emakeele Selts on koostöös Tartu Ülikooli ja Tartu linnaga alustanud annetuste kogumist seltsi asutaja, esimese esimehe ja auliikme Lauri Kettuse mälestusmärgi püstitamiseks Tartusse. 

Lauri Kettusel (10.09.1885–26.02.1963) olid suured teened eesti keele uurimisel ja korraldamisel, tema rajas Tartu Ülikooli läänemeresoome keelte õppetooli ja oli selle esimene professor; ta pani aluse ajakirja Eesti Keel ning Emakeele Seltsi toimetiste ja aastaraamatute väljaandmisele. 

Vabadussõja ajal oli Kettunen Eesti Abistamise Peakomitee erisaadik Tallinnas. Ta oli ka nimede eestistamise ideolooge ja juhte ning on avaldanud eestikeelse luulekogu „Südame sillad“.

Lauri Kettunen on väheseid kahekordseid Vabadusristi kavalere.

Emakeele Selts on tänulik annetuste eest Lauri Kettuse mälestuse avalikuks jäädvustamiseks. Toetussumma palume kanda ES-i kontole nr EE262200001120045339 (selgitusse märkida annetaja nimi koos avalikustamise nõusolekuga, meiliaadress ja märksõna „Kettunen“). Aadressil es@emakeeleselts.ee (koopia juri.valge@ut.ee) ootame ideid seoses kavandatava mälestusmärgi ja selle asukohaga.

Infot kampaania edenemise kohta antakse iga kuu järel Emakeele Seltsi kodulehel, annetajate nimed avalikustatakse (annetaja nõusolekul). Enam kui 50 eurot annetanud saavad kutse mälestusmärgi avamisjärgsele koosviibimisele ja teemakohase meene.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!