Puust ja punaseks: millised kirjatarbed on kooliks vajalikud

7. juuni 2024 - Kommenteeri artiklit

Kui kooli kaudu on võimalik soetada vajalikud töövihikud ja raamatukogust laenutada õpikuid, siis muud vahendid tuleb igal õpilasel ise osta. Et uueks õppeaastaks valmistumine sujuks murevabalt, oleme pannud kokku nimekirja kirjatarvetest, mis on eri kooliastmetes vajalikud. Tutvu nimekirjaga ja vaata, mis on sinu lapsel puudu. Kõik vajalikud koolitarbed saad valida välja ja tellida Kaup24 ja Hansaposti e-poodide valikust. Naudi mugavat ostukeskkonda ja kiiret tasuta tarnet.

Gümnaasiumiaste

Gümnaasiumiastmeks ettevalmistamine läheb lihtsalt, sest suurem osa vajalikke koolitarbeid on juba olemas. Matemaatika ja füüsika arvutusülesannete lahendamiseks on kindlasti vajalik kalkulaator. Oluline on, et kalkulaator võimaldaks teha keerulisemaid arvutuskäike, näiteks integraale. Mõnel juhul on lubatud kasutada ka nutitelefoni kalkulaatorit, kuid lõpueksamitel mitte. Lisaks võib vaja minna nii malli kui ka joonlauda.

Vajalikud on nii erinevad vihikud kui ka kirjatarbed: pastakad, harilikud pliiatsid, kustukummid ja palju muud. Olenevalt õppeainete valikust ja tundide ülesehitusest võib vaja minna ka mitmeid teisi vahendeid.

Põhikool

Suhteliselt samasuguseid koolivahendeid nagu gümnaasiumis on vaja ka põhikooli lõpuklassides. Nii kalkulaator, kirjutamistarbed, joonlauad kui ka palju muud on vajalikud reaalainetes ning leiavad kasutamist teistegi koolitundide raames. Mitmeid koolitarbeid, nagu kalkulaatorit või joonlauda, läheb vaja ka järgmistel aastatel, tasub kohe soetada korralik ja vastupidav toode, mis peab vastu aastaid.

Põhikooli kunsti- ja tööõpetuse tundides võib vaja minna kudumis- või heegeldamistarbeid või mitmesuguseid värve ja joonistuspabereid. Selliseid õppevahendeid ei tasu enne osta, kui on täpselt teada, mida ühes või teises tunnis on vaja kasutada. Olenemata sellest, kus sa elad, saab Kaup24 ja Hansaposti e-poodidest tellida vajamineva kauba kiirelt ja lihtsalt ning muretsema ei pea pika tarneaja pärast.

Algkool

Algkooliks valmistuda on kindlasti kõige keerulisem. Lastevanemad ei pruugi alguses teada, mida kõike võib vaja minna ja millistes kogustes kirjatarbeid soetada. Esimesse klassi minejale annab tavaliselt kool nimekirja asjadest, mida on õppetööks vaja ja mis tuleb igal perel soetada. Selle nimekirja põhjal on võimalik valmistada ette kõik vajalikud kirjatarbed ja muud õppevahendid. Üldjuhul on samu asju vajal ka järgmistes algkooliklassides. 

Vajalike õppevahendite ja asjade hulka kuuluvad:

  • seljakott
  • pinal,
  • kirjatarbed: harilikud ja värvipliiatsid,
  • kustutuskumm,
  • õpilaspäevik,
  • vihikud: 16 joonega, ruudulised ja abijoontega,
  • joonlaud,
  • käärid, liimipulk, kriidid, guašid jm meisterdamis- ja joonistamistarbed,
  • spordiriided ja -jalatsid,
  • vahetusjalanõud

ja muud vajalikud koolitarbed.

Telli koolitarbed laia valikuga e-poest

Et muuta kooliks valmistumine stressivabaks, soovitame varakult koostada nimekirja kõikidest kooliasjadest, mida tuleb osta. Tellides tooted laia tootevalikuga e-poodidest, nagu Kaup24-st või Hansapostist, ei pea füüsilisse poodi kohale sõitma. Kaup24 pakub kiiret tasuta tarnet üle Eesti: tellides kauba Tallinnasse, saad selle kätte juba ühe tööpäeva jooksul, mujale Eestis aga kahe tööpäeva pärast. Avasta Stabilo, Sulemees, College ja teiste brändide kirjatarbeid!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!