Tartu Ülikooli kunstide ja tehnoloogiaõpetaja magistriõppekava ootab õppima!

18. juuni 2024 Lennart Peep, teatriõpetuse mooduli juht, lavastajatöö nooremlektor; Marvi Remmik, õppekava programmijuht - Kommenteeri artiklit

Kunstide ja tehnoloogiaõpetaja magistriõppekava Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemias avab õppekava lõpetanutele mitmesuguseid võimalusi tööturul. Õppekava võimaldab õppida loovainete mitme aine õpetajaks. 

Mitmekülgsed valikud

Õppekava koosneb üldõpingutest, mis annavad vajalikud pädevused õpetajana töötamiseks, lisanduvad ainealased õpingud valitud erialadel. Nii saab õppekaval õppida muusikaõpetajaks, kunstiõpetajaks, käsitöö- ja kodunduse õpetajaks, tehnoloogiaõpetuse õpetajaks, tantsuõpetajaks, soovi korral on võimalik valida ka pilliõpetaja, nutikate tehnoloogiate õpetaja või teatriõpetuse õpetaja lisaeriala. Kunsti- ja tantsuõpetajaks pürgijad peavad õppima asumiseks olema läbinud vajalikud eeldusained. 

Õppetöö toimub sessioonõppes ning magistrikraadini on võimalik jõuda kahe aastaga.

Võimalusterohke tulevik 

Õppekava lõpetanu saab magistrikraadi ja õpetajakutse 7. taseme, mis annab õiguse õpetada valitud erialadel kõigis üldhariduskooli õppeastmetes ning huvikoolides.

Lisateavet õppekava ja sisseastumise kohta jagavad õppekorraldusspetsialist Maarja Raudvee, maarja.raudvee@ut.ee, ja programmijuht Marvi Remmik, marvi.remmik@ut.ee.

Teatriõpetuse õpetaja vahendab inimeseks olemise tuuma

Tartu Ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia kunstide ja tehnoloogiaõpetaja magistriõppes on võimalik omandada teatriõpetuse õpetaja lisaeriala. Saadavad pädevused on heaks toeks ja raamiks draamaõpetuse tunni ülesehitamisel ja selle edukaks läbiviimiseks. Varasem kogemus valdkonnas ei ole vajalik, kuid huvi teatrikunsti vastu on igati tervitatav. Teatriõpetuse kogemustega õpetajatele pakub õpe võimalust süveneda ja omandada endale sobilikke pädevusi. Õpe on ühelt poolt indiviidikeskne, kuid teisalt pakub rohkelt võimalusi üksteiselt õppida. 

Teatriõpetuse õpetaja erialamoodul seisab kolmel vaalal: erialadidaktika, erialatehnika ja erialane kontekst. Kolmik on ehitatud üles üksteist toetama ning pakkuma rohkelt praktilisi teadmisi ja oskusi kas draamaõpetuse tunni või huvialaringi läbiviimiseks. Mooduli sisulise õppega tegelevad tunnustatud õppejõud Anu Sööt (erialadidaktika), Silvia Soro (erialadidaktika ja -tehnika) ja Lennart Peep (erialatehnika ja -kontekst).

Lisaks pakume võimalust lüüa kaasa ühes rahvusvahelises töötoas ning läbida meistriklass tunnustatud praktiku juhendamisel. Õpet kinnistab praktika, mis toimub tunnustatud juhendaja suunamisel mõnes Eesti üldhariduskoolis või muus sobivas institutsioonis. Õppe koostööpartner on Eesti Harrastusteatrite Liit ja etenduskunstide valdkonna arengukava eesmärkidest lähtuvalt kogu Eesti teater, kelle missioon on arendada teatriharidust Eestis.

Teatriõpetuse õpetaja on tuleviku eriala, mille kompetentsid muutuvad aina väärtuslikumaks. Rohkete tehniliste vidinate ja faktiteadmiste maailmas on vaja teha aina enam ruumi humanismile: tunda rõõmu tähenduslikust suhtlusest, teha sisukat koostööd ja saada oluline kõrvalpilk iseendast. Kokkuvõtvalt vahendab teatriõpetuse õpetaja inimeseks olemise tuuma: võimet väljendada, luua ja kaasuda.

Näeme Viljandis!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!