PROTO avastustehase õppeprogrammid üllatavad

3. sept. 2024 PROTO avastustehas - Kommenteeri artiklit
Grupitöödes pannakse proovile nii sotsiaalsed kui enesemääramisoskused. Foto: Jarek Jõepera

Keelekümblustunnid PROTO-s

Sellest õppeaastast käivituvad PROTO-s keelekümblustunnid. Kõik meie populaarsemad programmid, nagu „Kuumaõhupall“, „Allveelaev“ ja „Leiutajaks sündinud“ on koostöös Tallinna Pae Gümnaasiumi õpetaja Christina Läänega vormitud keelekümblusmetoodikal läbiviidavateks tundideks. Alles jääb nii protolik leiutamine kui loodusainete avastamine. Lisandub palju keeletarkust ja harjutusi, mis keeleõpet toetavad.

Pea peale pööratud teadusteater – PROTO leiutajate teater 

„Kuidas töötavad lihtmehhanismid?“ on teadusteatri sugemetega täiesti uudne õppimisviis. Mänguliste katsetega saab selgeks, kuidas nutikalt raskeid asju tõsta. Leiutajate teatris on õpilane ise katsetaja ning proovib järele, kas see on tõesti nii lihtne. Koos meie ägedate leiutajatega uuritakse, miks me seda üldse teadma peaksime. 

Tehnoloogiaõppe toeks ja rohkemgi veel

PROTO mitmekülgsetes töötubades kasutab õpilane oma käeosavust ning omandab seeläbi uusi teadmisi ja oskuseid. Töötubade valikusse kuuluvad näiteks „Ajamasin“, „Kõrgem torn“ ja „Ehitame katapulti“, mis kõik toetavad õppekava eesmärke. Kuni 60 minutit kestvas töötoas tegutsetakse meeskondades ning kiire teoreetilise sissejuhatuse järel jõutakse koos katsetades parimate lahendusteni. Neid võib seejuures olla rohkem kui üks!

Miks PROTO-s õppida? 

Meie õppeprogrammid on põnev kombinatsioon STEAM- (MATIK-) õppest, kus teoreetilisi teadmisi testitakse kohe ka katselaborites. Seejuures on ebaõnnestumistest õppimine protsessi tähtis osa. Läbi terve katselabori on õpilased ISE need, kes seavad eesmärgi, leiutavad ja katsetavad. Grupitöödes pannakse proovile nii sotsiaalsed kui enesemääramisoskused.  

PROTO haridustegevuste kohta saab rohkem infot https://prototehas.ee/haridusprogrammid/.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!