Teaduse ja loovuse sügis AHHAA-s: Rakett69 laagrid, Robolahing ja uued näitused

3. sept. 2024 Heidi Ojamaa turundus- ja kommunikatsioonijuht - Kommenteeri artiklit
Töötubades saab igaüks kätt proovida. Foto: AHHAA

Eesootav sügis toob AHHAA teaduskeskusesse hulgaliselt põnevaid sündmusi ja harivaid programme, mis on suunatud nii õpetajatele kui ka õpilastele. Siin on viis üritust, millest kindlasti ilma ei tasu jääda. 

Rakett69 õpihuvilaagrid – uued väljakutsed nii õpetajatele kui õpilastele 

Populaarne loodus- ja täppisteaduste lõimitud õppeprogramm Rakett69 jätkab õpihuvilaagrite korraldamist. Õpetajatele avaneb taas võimalus osaleda koolitustel, kus jagatakse vajalikke materjale ja juhiseid laagrite korraldamiseks eri vanusegrupi õpilastele. Oktoobri alguses toimuval koolitusel saavad osalejad praktilisi teadmisi ja tööriistu, et viia läbi põnevaid ja harivaid laagreid. Sel aastal on tulemas ka üleriigiline võistlus, mis toob kokku parimad meeskonnad ja kõige teravama mõistusega võistlejad. Registreerumine koolitusele on avatud aadressil ahhaa.ee/rakett69.

Robolahing – kaheksa aastat tehnoloogia populariseerimist

AHHAA teaduskeskus jätkab traditsiooni ja korraldab juba kaheksandat aastat järjest põneva tehnoloogiavõistluse „AHHAA Robolahing“. See ainulaadne robootika, inseneeria ja mehaanika võistlus Baltikumis ja Põhjamaades toob osalejad kokku spetsiaalselt ehitatud areenile, kus nende masinad püüavad üksteist kahjutuks teha.

Tänavune Robolahing on aga kaks korda võimsam kui varasemad – võistlustulle astuvad lisaks harrastajatele ka 24 kooli üle Eesti, tuues kokku 150 osalejat ja oodatavalt üle 7000 pealtvaataja. Tehnoloogiaõpetajad on saanud koolitust ja nüüd on aeg näidata, milleks nende õpilased võimelised on. Piletid tulevad müüki peagi!

Novembris avaneb uus näitus – valguslinn

Sel sügisel avab AHHAA teaduskeskus põneva uue näituse valgusest. Näitus on ehitatud üles kui tõeline põgenemismäng, kus külastajad saavad avastada valguse saladusi ja lahendada mitmesuguseid mõistatusi. Valguslinnas saab proovile panna kõik valgusega seotud teadmised ja õppida mõistma selle mitmekesiseid aspekte, sealhulgas teaduslikke, tehnilisi, sotsioloogilisi, esteetilisi ja ka kunstilisi vaatenurki. Näitus on mõeldud nii üksikkülastajatele kui ka meeskondadele, pakkudes koostööpõhiseid lahendusi keerulistele ja mitmetahulistele mõistatustele.

Mais avaneb aasta teine uus näitus – AI

Koostöös Bremeni teaduskeskusega Universum ja Prantsusmaa lennundusmuuseumiga toob AHHAA teaduskeskus teieni uue näituse, mis keskendub tehisintellektile. Rohkem kui 50 interaktiivset eksponaati aitavad külastajatel kujundada terviklikku arusaama tehisintellekti võimalustest ja väljakutsetest. Näitus pakub põnevaid tegevusi, nagu võistlemine tehisintellekti vastu nelja-rea-mängus, Lego klotsidest loomade ehitamine, mida AI peab ära tundma, ja isegi Deep Fake’i ulatuse kogemine. Unikaalne näitus on võimalus mõista ühe 21. sajandi võtmetehnoloogia mõjusid ja kasutusvõimalusi.

Öölaagrisse klassiga

Jätkame populaarsete öölaagrite korraldamist, pakkudes uuel aastal võimalust broneerida laager tervele klassile. Öölaagri sisu saab kohandada endale sobivaks, olgu selleks siis plahvatuslik keemia, šokeeriv füüsika, anatoomia või müstiline matemaatika. Laagri jooksul toimuvad temaatilised töötoad ja teadusteatrid, mis aitavad õpilastel teemasse süüvida. Ööbimine ja toitlustus toimub AHHAA-s. See on unustamatu kogemus, mis rikastab õppetööd ja pakub meelelahutuslikku, kuid samas harivat tegevust.

Info õpetajatele – registreerige end ja haarake võimalustest kinni!

Kutsume kõiki õpetajaid üles registreeruma ja osa võtma nendest põnevatest koolitustest ja üritustest. See on suurepärane võimalus rikastada oma õpilaste haridusteed ning tuua klassiruumi uusi ja inspireerivaid tegevusi. Liituge uudiskirjaga ja olge kursis kõige uuemate võimalustega aadressil turundus@ahhaa.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!