Eesti Ajaloomuuseum ootab ajaloohuvilisi 4. ja 5. novembril ajalookonverentsile “Eesti 1200 – oma või võõras”
Konverentsil lahkavad teemat ja värskendavad meie teadmisi Eesti juhtivad asjatundjad Ragnar Saage, Mihkel Mäesalu, Anti Selart, Jüri Kivimäe, Ivar Leimus, Tuuli Kurisoo, Kersti Markus, Heiki Valk, Mauri Kiudsoo, Anton Pärn, Marika Mägi, Piia Sandra Sandrak ja Kristjan Oad.
Meie rahvusteadvuses on sügavalt juurdunud arusaam, et Eesti vägivaldse ristimise ja vallutamise käigus 13. sajandi alguskümnendeil muutus siinne elukorraldus pöördeliselt. Väga paljuski tuleb sellega nõustuda. Muinasühiskonna tuhale rajati kirikud ja linnad, sellest sündisid uued seisused ja vahekorrad.
Samas on ajaloolaste ja arheoloogide viimase aja uurimistulemused lubanud järeldada, et nii mõnigi pööre oli alanud juba enne Liivimaa ristisõdu ja et Ümeral või Madisepäeval põrkunud maailmapildid ehk polnudki nii kardinaalselt erinevad kui usume.
Kuulama ja kaasa mõtlema on oodatud kõiki, keda huvitab, mis võis kaheksasada aastat tagasi tegelikult toimuda, eriti aga neid, kes ajalooteadmist oma igapäevatöös kasutavad, tarbivad või levitavad.
Esimene päev lõpeb Krista Sarve ja Ivar Leimuse kuraatorituuriga konverentsiteemadega haakuval näitusel „Miks Eesti ei ole kuningriik?“
Konverents toimub Filmimuuseumi kinosaalis (Pirita tee 56, Tallinn).
Konverentsi kava leiab SIIT!
Konverentsil osalemine on tasuta.
Ajalookonverentsi „Eesti 1200 – oma või võõras“ toetavad Tartu Ülikooli Ajaloo ja arheoloogia instituut ja SA Osiliana