Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Astronoomia lahtine võistlus

aprill 2, 2023 @ 10:00 - 13:00

Astronoomia lahtine võistlus toimub sel aastal 2. aprillil kell 10–13 Tartus, Physicumis (W. Ostwaldi tn 1, ruumid A101 ja A102). Osalema on oodatud kõik Eesti üldhariduskoolide õpilased, kes ei ole samaaegselt ühegi kõrgkooli üliõpilased.

Osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, mis on avatud 28. märtsini kell 14 Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel. Samal lehel leidub ka võistluse täismahus juhend ja harjutamiseks eelmise aasta ülesanded.

Võistluse ülesanded on eesti keeles eraldi kahele vanuserühmale: põhikoolile ja gümnaasiumile. Komplekt koosneb teoreetilistest ülesannetest, millest esimesed on kooliülesannete laadis ja nende lahendamiseks vajalikud eelteadmised vastavad olümpiaadi toimumise ajaks 7.–8. klassis või 9. – 10. klassis läbivõetud õppematerjalile või kõik vajalikud lisateadmised on ülesandes kirja pandud.

Kõigi ülesannete lahendamiseks vajalikud oskused ja kooliprogrammi täiendavad materjalid on leitavad Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehelt astronoomia õppematerjalide alamvalikus.

Tulemuste teadaandmine ja õpilaste autasustamine toimub Physicumis samal päeval kell 16 ruumis A106 (pärast füüsikaolümpiaadi lõppvooru auhinnatseremooniat). Astronoomia lahtise võistluse parimatest moodustatakse Eesti koondis Eesti-Tšehhi maavõistluseks, mis toimub juunis-juulis 2023, kust parimad pääsevad rahvusvahelisele astronoomia ja astrofüüsika olümpiaadile.

Details

Date:
aprill 2, 2023
Time:
10:00 - 13:00