Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päev

märts 2

Eesti Kunstiakadeemia avab 2. märtsil huvilistele uksed

Eesti Kunstiakadeemia avatud uste päev toimub 2. märtsil akadeemia peahoones, Põhja pst 7, Tallinnas.

Avatud uste päeval on võimalik tutvuda EKA erialadega, kohtuda tudengite ja õppejõududega, vaadata ringi EKA auhinnatud hoones ning saada väärtuslikku infot ettevalmistuskursuste, sisseastumise, õppimise ja tudengielu kohta.

Toimuvad teaduskondade ja erialade tutvustused, töötoad, avatud loengud, majatuurid, portfoolio konsultatsioonid jpm. Tulevased tudengid saavad kohtuda oma tulevikuga – olgu selleks arhitektuur, disain, kunst või teadus. Terve päeva vältel on avatud infopunkt, mõnus olelemise ala ning urbanistika õppekava välistudengid korraldavad koostöös Eesti-Türgi Sõpruse keskusega maavärina ohvrite toetuseks türgi toidu ja küpsetiste müügi.

Päeva juhatab sisse EKA rektor Mart Kalm tervituskõnega. Kotzebue 2 krundil, akadeemia kõrval, avatakse näitus EKA arhitektuuritudengite ideedega uuele Tallinna loomekeskusele. Päeva jooksul tutvustavad arhitektuuri-, disaini-, kunstikultuuri ja vabade kunstide teaduskonnad oma õppekavasid. Infotundides esinevad professionaalidest osakonnajuhid ja õppejõud, tunnustatud disainerid, kunstnikud, arhitektid ja kunstiteadlased ja loomulikult avavad ka tudengid oma kogemusi sisseastumisest ja õpingutest. EKA raamatukogu akendel on avatud traditsiooniline erialasid tutvustav “Avatud akende” näitus.

EKA avatud uste päeva täieliku kavaga on võimalik tutvuda artun.ee/avatuduksed.

Uksed on avatud kõigile – oodatud on kunsti-, disaini- või arhitektuurihuvilised noored, aga ka küpsemad isikud, kes soovivad oma karjäärile uut hoogu juurde anda või hoopis muude eluvaldkondade esindajad, kes tunnevad tõmmet loominguliste erialade vastu.

EKA rektor Mart Kalm: “Ootame EKAsse õppima motiveeritud ja ühiskonna arengust hoolivaid inimesi, kes soovivad Eesti elukeskkonda kujundada, aga pöörata ka maailma paremasse suunda. Olen seda meelt, et oma kõrgharidusteed võiks alustada Eestis, omandada siin erialane keel ja võrgustik ning siis kaaluda välisõpinguid kas vahetustudengina või järgmises kõrgharidusastmes.  EKA pakub selleks suurepäraseid võimalusi, mida ka enamus tudengitest ja vilistlastest kasutavad. Lõpetajate rahulolu-uuringu põhjal on ligi 90% EKA tudengitest oma haridusega väga rahul ja soovitab akadeemiat teistelegi. ”

Uuendused EKA vastuvõtus

Eesti Kunstiakadeemia alustas tänavu sisseastumisavalduste vastuvõttu juba veebruarist. Uue erialana avati vastuvõtt moedisaini korralduse bakalaureuse sessioonõppes ning lisandunud on ka kolm uut magistriõppekava – ringdisain, sotsiaalne disain ja taidestuudium. Need on esimesed omataolised magistriõppekavad, mis hakkavad disaini vahendite ja meetodite abil tegelema ühiskonna aktuaalsete väljakutsetega ning millel saavad õppida erineva taustaga üliõpilased.

Eesti Kunstiakadeemia on ainus avalik-õiguslik ülikool Eestis, mis pakub kolmel tasemel rahvusvaheliselt konkurentsivõimelist arhitektuuri-, disaini-, kunsti-, ja kunstikultuurialast kõrgharidust. Maailma tippülikoole reastava edetabeli QS World University Rankings andmetel kuulub EKA maailma 200 parima kunsti- ja disainiülikooli hulka.

EKA avatud uksed Facebookis

Details

Date:
märts 2