Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertaktus

juuni 22, 2023 @ 14:00 - 17:00

Täna antakse pidulikul kontsertaktusel üle diplomid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lõpetajatele

Täna, 22. juunil kell 14 algab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis pidulik kontsertaktus, kus akadeemia lõpetajatele antakse üle lõpudiplomid.

2022/23. õppeaastal jõudis diplomini 158 üliõpilast. Bakalaureusekraad on omistatud 76 üliõpilasele, kellest cum laude lõpetajaid on 15. Magistrikraad 79 üliõpilasele, kellest 25 on cum laude lõpetajad. Doktoriõppe lõpetas sel õppeaastal 3 üliõpilast.

Välisüliõpilasi on lõpetanutest 59: 24 bakalaureuse- ja 35 magistriõppes. Cum laude lõpetajaid on kokku 13, neist 5 bakalaureuse- ja 8 magistriõppes. Diplomisaajad on lisaks Eestile pärit Soomest, Lätist, Leedust, Ukrainast, USAst, Hiinast, Aserbaidžaanist, Kolumbiast, Küproselt, Hispaaniast, Gruusiast, Rumeeniast, Iirimaalt, Itaaliast, Lõuna- Koreast, Marokost, Poolast, Portugalist, Mehhikost, Venemaalt.

Humanitaarteaduste bakalaureusekraad omistati 76 lõpetajale. Kunstide magistrikraad 59, haridusteaduse magistrikraad 7 ning sotsiaalteaduse magistrikraad 13 üliõpilasele. Doktoriõppe lõpetajaid on kolm: Maarja Mitt-Pichen filosoofiadoktor teatrikunsti alal ning Mai Simson ja Kristiina Are filosoofiadoktorid muusika alal.

„Nagu igal kevadel, on ka sel korral südames nii nukrus kui ka rõõm. Nukrus sellest, et suur hulk noori lahkub alma mater’i kaitsva tiiva alt suurde ellu, mis on  täis torme, takistusi ja väljakutseid. Rõõmustada võime aga selle üle, et meie lõpetajad on tugevad, esindavad erinevaid erialasid ja muusikavaldkondi varajasest muusikast ning muusikapedagoogikast elektroonilise loominguni välja. Akadeemia on pingutanud ja andnud endast parima, et meie lõpetajad oleksid valmis tõelise eluga kohtuma ja oskaksid aina edasi õppida, et oma unistused ellu viia,” sõnab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia rektor professor Ivari Ilja.
Piduliku kontsertaktuse otseülekannet saab jälgida Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia YouTube’i kanalist siit. Kontsertaktusele sissepääs on kutsete alusel.
Hetkel on käimas ka uute üliõpilaste vastuvõtt, avalduste esitamise tähtaeg on 26. juuni kell 17. Lisainfo akadeemia kodulehelt eamt.ee.

Details

Date:
juuni 22, 2023
Time:
14:00 - 17:00