Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Eesti sünnipäev Eesti Rahva Muuseumis

veebruar 24, 2023 @ 10:00 - 18:00

Eesti sünnipäeval, 24. veebruaril pakub Eesti Rahva Muuseum mitmesugust tegevust: tasuta sissepääs püsinäitustele, tuurid näitusel ja lipuotsimise mäng lastele, eripakkumised poes ning suur kontsert „Üks laul, üks viis“.

Eesti sünnipäeval on Eesti Rahva Muuseumi uksed avatud kell 10–18. Püsinäitusi „Uurali kaja“ ja „Kohtumised“ saab külastada piletivabalt, kell 12 ja 14 toimuvad ka giidiga tuurid, kus kohtutakse Eesti tõeliste tegijatega. Lapsed ja kõik teisedki, kel mängulusti, saavad otsida Eesti lippe suurel püsinäitusel.

Esimest päeva on galeriis avatud mahukas näitus „Nelja jalaga maa peal. Eesti talutool“, kus üle 100 ERMi kogudest pärit unikaalse talutooli jutustavad ajast, mil tool valmistati ning väärtustest, mida selle valmistaja oluliseks pidas.

Sünnipäeva atraktiivseim osa on kell 16 toimuv kontsert „Üks laul, üks viis“. Hinge hellitaval, heliseval, tantsulisel ning ennekõike imelise eesti koorimuusikaga täidetud õhtupoolikul musitseerivad Tartu Poistekoor, kammerkoor Helü, Tartu Üliõpilassegakoor, Tartu I Muusikakooli sümfoniettorkester, folklooriklubi Maatasa, solistid ning bänd. Kontserdiprogrammi tuumiku moodustavad Veljo Tormise, Arvo Pärdi, Lepo Sumera, Alo Mattiiseni, Tauno Aintsi ja Rasmus Puuri laulukaare all tuntuks lauldud teosed. Kontserti alustatakse Eesti ja Ukraina hümniga; Ukraina toetuseks on ERMis avatud korjanduskast.

Kontsert on tasuta. Ülekannet kontserdist on võimalik vaadata ERMi kodulehel www.erm.ee ning Postimees Online’i kanalil.

Avatud on ERMi restoran ning muuseumipood pakub sel päeval kaupadele allahindlust 15% täishinnast.

Täiendav info sündmuse kohta https://www.erm.ee/et/pidupaev-ermis-24-02-2023.

Lisainfo Maarika Pokinen, ERMi programmijuht
Telefon 501 5287

Details

Date:
veebruar 24, 2023
Time:
10:00 - 18:00
Website:
https://www.erm.ee/et/pidupaev-ermis-24-02-2023