Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Emakeelepäev Eesti Kirjandusmuuseumis

märts 14 @ 15:00 - 17:00

Emakeelepäev ja Gustav Suitsu nimelise luulepreemia üleandmine Eesti Kirjandusmuuseumis 14. märtsil

14. märtsil algusega kell 15.00 tähistab kirjandusmuuseum koostöös Eesti Kultuuriseltside Ühendusega emakeelepäeva, mis seekord on pühendatud kahele tähelepanuväärsele, omas kultuuris suure tähtsusega kirjanikule, emakeele ja emakeelse kirjasõna arendajale Lydia Koidulale (1843–1886) ja Lesja Ukrajinkale (1871–1913).

Ettekandega esinevad Kristi Metste „Lydia Koidulast ja muusikast“ ja Olha Petrovõtš „Lesja Ukrajinka: A Wonder Woman of Ukrainian Literature“.

Näitleja Katrin Pärn esitab Koidula ja Ukrajinka luuletusi ning muusikud Inna Lisnjak ja Helen Kõmmus esitavad poetesside tekstidele loodud laule.

Traditsiooniliselt kuulutatakse emakeelepäeval välja Gustav Suitsu nimelise luulepreemia laureaat. Gustav Suitsu nimelist luulepreemiat annab alates 2004. aastast välja Tartu linn koostöös Tartu Kultuurkapitaliga. Auhinnaga tunnustab Tartu linn luuletajat, kes on eelmisel kalendriaastal avaldanud vähemalt ühe kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtusi. Preemia annab üle Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees Berk Vaher.

Üritust korraldab Eesti Kirjandusmuuseumi Eesti Kultuurilooline Arhiiv koostöös Eesti Kultuuriseltside Ühendusega. Ettevõtmist toetavad Tartu Kultuurkapital ja Eesti Kultuuriseltside Ühendus. Emakeelepäeva tähistamist saab jälgida ka KirmusTV vahendusel

https://www.kirmus.ee/et/kirmusTV

Eesti Kirjandusmuuseumi saalis on viimaseid päevi (kuni 31.03) avatud Eesti Kirjanike Liidu 100. aastapäevale ja Henno Käo loomingule pühendatud näitused.

Details

Date:
märts 14
Time:
15:00 - 17:00