Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Euroopa lastefilmide festival

aprill 14, 2023 - aprill 23, 2023

Artises alustab juba üheksas Euroopa lastefilmide festival

14.–23. aprillini pakub kino Artis väärt filmielamust peredele ning lasteaia- ja kooligruppidele. Kavas on põnevaid animafilme ja vahvaid mängufilme, kus põhiline fookus on kuulsa rootsi lastekirjaniku Astrid Lindgreni tööde põhjal valminud filmidel.

Põhiprogrammis linastub südamlik noorte- ja perefilm „Superkoomik“, mis põhineb rootsi kirjaniku ja psühholoogi Jenny Jägerfeldi ülimenukal samanimelisel romaanil. Filmi peategelane on 12-aastane Sasha, kes peab hakkama saama pärast seda, kui tema ema on endalt elu võtnud. Sasha koostab ellujäämisnimekirja, et mitte olla ema sarnane. Nimekirja kõige olulisem punkt on saada superkoomikuks – see peab aitama isal jälle naerda, mida ta ei ole teinud sellest ajast, kui …

Animafilmide programmis on kolm lugu. Esimene on „Ernest ja Celestine: reis Gibberitiasse“ (2022, 80 min). Seekord viivad Ernesti ja Celestine’i seiklused neid kaugesse ja eksootilisse Gibberitiasse. Nende ainulaadne sõprus ja unikaalne armastus muusika vastu saadab vaatajat sellest südamlikus loos sõprusest, mis köidab nii lapsi kui ka täiskasvanuid.

Teine animatsioon on „Koerad või itaallased pole lubatud“ (2022, 70 min). Kodumaal elamine on muutunud Ughetto perekonna jaoks väga raskeks, mistõttu unistatakse välismaal elamisest. Legendi järgi ületas Luigi Ughetto Alpid ning alustas uut elu Prantsusmaal. Tema lapselaps liigub nüüd ajas tagasi ja toob meieni perekonna seiklusrikka ajaloo.

Viimane animatsioon on „Väike Allan. Inimantenn“ (2022, 85 min). Väike Allan kolib teise linna, kus uusi sõpru otsides kohtab tulnuktüdruk Maikenit. Hull topisekollektsionäär on neil jälil, otsides vastust küsimusele, kas UFO-d on olemas ja kas neist saab topiseid?

Astrid Lindgreni teostel põhinev eriprogramm sisaldab järgmisi filme: „Bullerby lapsed“, „Röövlitütar Ronja“, „Vennad Lõvisüdamed“, „Lärmisepa tänava Lota“, „Karlsson katuselt“, „Hulkur Rasmus“ ja „Kalle Blomkvisti ohtlik elu“.

Details

Start:
aprill 14, 2023
End:
aprill 23, 2023