Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

FIRST LEGO League’i Lõuna-Eesti eelvoor

veebruar 11, 2023

MTÜ Robootika korraldab 11. veebruaril AHHAA teaduskeskuses FIRST LEGO League’i Lõuna-Eesti eelvooru, kuhu on oodata ligikaudu 14 meeskonda Võrumaalt ja Tartumaalt. Koostöös AHHAA teaduskeskusega korraldadakse sarnast eelvooru mitmendat korda ning see on avapauk programmi eelvoorudele üle Eesti. 

FIRST LEGO League’i programm on mõeldud 9–16-aastastele koolinoortele, et kuni 10-liikmelistes meeskondades mõelda hooajaga seotud reaalelulistele probleemidele. Käesoleva hooaja nimi on SuperPowered ja teema keerleb energia ümber. Meeskondade ülesanne on ehitada Lego robot, mis suudab etteantud robotimängu väljakul eri keerukusega missioone lahendada. Missioonid on seotud hooaja teemaga, näiteks tuleb robotil käima panna mänguasjatehas ja hüdroelektrijaam ning koguda väljakult võimalikult palju taastuvenergiat. Teise osana tuleb meeskonnal uurida probleemi, mis on seotud energiaga. Kuidas me elektrienergiat toodame? Kas see on jätkusuutlik? Mida see endaga kaasa toob? Mis on taastuvenergia? Mis rolli mängivad vesi, päike ja tuul elektrienergia tootmises? Kuidas efektiivsemalt energiat kasutada. Kui probleem on leitud, tuleb leida uuenduslik lahendus, mis selle kõrvaldab. Meeskonnad peavad hindajatele oma idee maha müüma kõigest 5-minutilise “pitchimisega” ning demonstreerima hindajate ees ka roboti disaini protsessi ning meeskonnatööd.

Lõuna-Eesti eelvoor on üks neljast FIRST LEGO Leaguei Eesti eelvoorust, mis toovad läbi veebruari kuu nädalavahetuste robootikahuvilisi kokku Tartusse, Tallinnasse ja Koerusse. Kokku osaleb eelvoorudes üle 85 meeskonna ning enam kui 350 õpilast. Üritusi aitab läbi viia üle 30 vabatahtliku. Maailmas tegeleb FIRST LEGO League’i programmiga enam kui 100 riiki ja üle 30 000 meeskonna.

Üritus on pealtvaatajatele tasuta, kuid AHHAA-sse pääsemiseks tuleb soetada majapilet.

FIRST LEGO League’i programmi kohta saab infot kodulehelt www.firstlegoleague.ee/challenge.

FIRST LEGO League’i programmi koordineerib Eestis MTÜ Robootika koostöös Tartu Ülikooli teaduskooliga ning toetavad Keskkonnainvesteeringute Keskus ja Keskkonnaministeerium „Rohetehnoloogia teadlikkuse suurendamise“  meetme kaudu, Eesti Teadushuvihariduse Liit ning RoboMiku haridusliku robootika veebikaubamaja.

Lõuna-Eesti eelvoorule annab hoogu Tartu linn.

 

Details

Date:
veebruar 11, 2023
Website:
www.firstlegoleague.ee/challenge