Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Känguru võistlusmäng

märts 16, 2023

Känguru võistlusmäng kutsub kooliõpilasi taas nuputama

Maailma populaarseim matemaatikavõistlus Känguru toimub sel õppeaastal 16. märtsil. Koolides kohapeal korraldatavale võistlusele on oodatud kõik 1.–12. klasside õpilased. Osalemissoovi korral tuleb õpilasel võtta ühendust oma matemaatikaõpetaja või klassijuhatajaga.

Võistlusest saavad õpilased osa võtta eeldusel, et kool on selle kohta eelnevalt soovi avaldanud. Registreerumise tähtaeg koolidele on 6. märts ja osalustasu iga registreeritud õpilase kohta on 1,6 eurot. Käesoleva aasta võistluse korralduslik teave ja registreerumisvorm koolidele on avaldatud Tartu Ülikooli teaduskooli kodulehel.

Vanuserühmad jaotuvad võistlusel järgmiselt: pre-ekolier (1.–2. klass), ekolier (3.–4. klass), benjamin (5.–6. klass), kadett (7.–8. klass), juunior (9.–10. klass) ja student (11.–12. klass). Pre-ekolieridel ja ekolieridel tuleb lahendada 24 valikvastustega ülesannet, ülejäänud vanuserühmadel 30. Ülesanded on raskuse järgi jagatud kolme rühma.

Igal osavõtjal on lahendamiseks aega 1 tund ja 15 minutit ning võistlustulemus läheb kirja vaid ühes vanuserühmas. Lahendamisel võib kasutada lisapaberit, joonlauda ja pliiatseid. Kõik muud abivahendid ei ole lubatud.

Üleriigiliste tulemuste selgudes saadetakse registreerunud  koolile nende osalenud õpilaste tulemused. Võistlusmängu kodulehel avalikustatakse: osalejate arvud koolide ja vanuserühmade kaupa, vanuserühmade kaupa tulemuste ja vastuste jaotus ning iga vanuserühma kuni 50 üleriigiliselt parimad õpilased (nimi, kool, klass, tulemus).

Känguru on 1991. aastal Prantsusmaal alguse saanud ülemaailmne matemaatika võistlusmäng, mida on Eestis korraldatud alates 1996. aastast. Võistlusmängu ülesanded pakuvad õpilastele kiiret ja põnevat nuputamist arvude ja geomeetriliste kujunditega ning panevad märkama seoseid ja seaduspärasusi. Eestis varasemalt toimunud võistluste ülesannete ja lahendustega saab tutvuda võistlusmängu arhiivi lehel.

Tänavu 28. korda toimuvat Känguru võistlusmängu korraldab Tartu Ülikooli teaduskool koostöös Eesti Matemaatika Seltsiga. Võistluse läbiviimist toetab Büroomaailm.

Lisateave: Raili Vilt, Känguru võistlusmängu peakorraldaja, 737 5521, raili.vilt@ut.ee

Details

Date:
märts 16, 2023