Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kohtumisõhtu “Džäss on meie varjupaik”

märts 30, 2023 @ 17:00 - 18:30

Teatri- ja Muusikamuuseumi Süda saalis toimub neljapäeval, 30. märtsil sarja “Džäss on meie varjupaik” kolmas kohtumisõhtu, kus oma mälestusi jagavad Villu Veski, Ain Agan, Taavo Remmel ja Raivo Tafenau

Kohtumisõhtu algab kell 17 ning vestlusringis on 1980. aastatel tegutsemist alustanud džässipõlvkonna esindajad Villu Veski, Ain Agan, Taavo Remmel ja Raivo Tafenau.

Arutelu keskmes on 1980. ja 1990. aastad Eesti džässielus ning see, kuidas kulgesid murrangulised ajaloosündmused muusikute elukaare taustal. Räägime, milline oli teekond džässiareenile ja millised muudatused tõi muusikute ellu Eesti iseseisvumine. Küsime, kui kerge oli kohaneda uute tingimustega. Juttu tuleb ka loomingulise tegevuse eredamatest hetkedest.

Sari toimub Eesti džässiajaloo pärandi jäädvustamise raames, mille osapoolteks on Eesti Jazzliit, Ajaloomuuseum ja Kultuuriministeeriumi poolt rahastatav projekt Muusika kui varjupaik Eesti džässmuusikute kogemustes, mille grandihoidjaks Tallinna Ülikooli muusikateadlane Heli Reimann.

Details

Date:
märts 30, 2023
Time:
17:00 - 18:30