Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Kolme minuti loengute finaal-gala

veebruar 3, 2023 @ 18:00 - 20:00

Kolme minuti loengute finaal-galal osaleb 15 noorteadlast

3. veebruaril algusega kell 18 toimub tänavuse konkursi „Teadus 3 minutiga“ finaal-gala, kus 15 noorteadlasest finalisti seast valitakse viis parimat.

Piduliku sündmuse otseülekannet saavad kõik huvilised jälgida akadeemia kodulehel, Facebooki lehel, Youtube’i kanalis või Novaatori portaalis.

Võistlejad peavad oma aastaid kestnud teadustööst rääkima asjalikult ja arusaadavalt vaid kolme minuti jooksul. Nagu on öelnud Eesti teaduste akadeemia president, loengute üks algatajaid ja eestvedajaid Tarmo Soomere, on üha olulisem, et juba teadlaseks kujunemise ajal õpitakse esitama oma mõtteid kompaktselt, paljudele mõistetavalt, sisuliselt täpselt ja tehniliselt perfektselt. „Kolm minutit on kuulajate jaoks pikk aeg. Sellesse tuleb osata mahutada nii selgitus, miks on uuring ette võetud, kui ka oluliste edusammude kirjeldus ning mida saadud tulemused ühiskonnale juurde annavad.“

Finaalis osalevad doktorandid ja noorteadlased esindavad Tallinna ülikooli, Eesti keele instituuti, Eesti kunstiakadeemiat, Tartu ülikooli, Tallinna tehnikaülikooli, Eesti muusika- ja teatriakadeemiat ning tervise arengu instituuti.

Sel aastal kuuluvad konkursi žüriisse: teaduste akadeemia president Tarmo Soomere, riigikogu liige Yoko Alender, teatrijuht ja lavastaja Peeter Jalakas, ajakirjanik Tuuli Jõesaar, ettevõtja Kristel Kruustük ning ajakirjanik ja luuletaja Karl Martin Sinijärv.

Galaõhtu kava ja finalistide tutvustused

Details

Date:
veebruar 3, 2023
Time:
18:00 - 20:00