Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Konverents „Ajakirjandusõpe 70: inimene ajakirjanduses“

mai 17 @ 11:00 - 17:00

Konverents „Ajakirjandusõpe 70: inimene ajakirjanduses“

17. mail kella 11.00–17.15 toimub Tartu Ülikooli raamatukogus konverents „Ajakirjandusõpe 70: inimene ajakirjanduses“, kus esinevad tegevajakirjanikud ja toimetajad ning Tartu Ülikooli ajakirjanduse üliõpilased ja õppejõud. Arutatakse, kuidas mõjutab valdkonda tehisaru kasutuselevõtt ning milliseid tulevikuoskusi on vaja õpetada ajakirjandustudengitele ühiskondlike ja tehnoloogiliste muutuste ajal.

Konverentsiga tähistatakse ajakirjandusõppe 70. aastapäeva ja ajakirjandusprofessori Juhan Peegli 105. sünniaasta täitumist. Tartu Ülikooli ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemmi sõnul on Juhan Peegli eestvedamisel alustatud ajakirjanduse akadeemiline õpe pannud aluse Eesti kujunemisele suure ajakirjandusvabadusega maaks. Ühiskond muutub ja tehnoloogia areneb, muutumatuna püsib aga Tartu Ülikooli ajakirjandusõppe põhiväärtus. „Kõik värskelt diplomi saanud ajakirjanikud astuvad kuue samba vahelt välja idealistidena, sooviga maailm korda teha. Just nii peabki olema,“ ütles Kõuts-Klemm.

Tuginedes professor Peegli kuulsale väitele, et ajakirjanik peab olema eelkõige inimene, jagavad esinejad oma kogemusi ajal, mil ajakirjanikuga teeb koostööd ja konkureerib tehisaru. Mis on ajakirjanikule eriomane oskus, mida tehisaru ei suuda üle võtta? Mida õpetada ajakirjandustudengile, et valmistada teda ette uue revolutsiooni läbi teinud meediakeskkonnaks?

Avaettekande peab konverentsil Tartu Ülikooli emeriitprofessor Marju Lauristin, kes räägib tehisaruga kaasnevatest katsumustest ajakirjanduses. Esinevad ka Õhtulehe peatoimetaja Martin Šmutov, TÜ ajakirjandussotsioloogia teadur Signe Ivask, TÜ ajakirjandusuuringute kaasprofessor Marju Himma, TÜ üliõpilane Karmen Kikas, Eesti Meediaettevõtete Liidu tegevjuht Väino Koorberg, ERR-i teleuudiste juht Liisu Lass, Delfi uuriva toimetuse juht Holger Roonemaa, TÜ visuaalmeedia talituse juhataja Vallo Nuust, TÜ ajakirjandussotsioloogia kaasprofessor Ragne Kõuts-Klemm, ERR-i ajakirjanik Mirjam Mõttus, Hiiu Lehe peatoimetaja Raul Vinni, Advokaadibüroo Triniti vandeadvokaat Maarja Pild ning tudengiväljaande 4dimensioon ajakirjanik ja endine peatoimetaja Karmen Laur. Konverentsipäeva võtab kokku aruteluring „Paberleht on kadunud? Elagu hea ajakirjandus!“, milles osalevad Delovõje Vedomosti peatoimetaja Polina Volkova, 4dimensiooni ajakirjanik Karmen Laur, Maalehe peatoimetaja Hindrek Riikoja ja Sakala peatoimetaja Hans Väre.

Pärast konverentsi toimub kella 18.00–00.00 peoõhtu ülikooli kohvikus, kus saavad kõik osalejad ning ajakirjanduse eriala endised ja praegused üliõpilased ja õppejõud nautida õhtusööki ning arutleda üritusest inspireeritud teemade üle.

Koverentsi korraldavad Tartu Ülikooli ühiskonnateaduste instituut ja Eesti Akadeemiline Ajakirjanduse Selts. Päevakavaga saab tutvuda instituudi kodulehel. Konverentsi ülekannet on võimalik jälgida veebiportaalist UTTV.

Details

Date:
mai 17
Time:
11:00 - 17:00