Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Konverents „Viirustega tulevikku“

november 28, 2023

Teadusnõukoda kutsub arutlema, kuidas tulevikus viirustega toime tulla 

 Viimastel nädalatel on taas hüppeliselt kasvanud viirushaigustesse, sh koroonasse nakatumise juhtumite arv. 28. novembril annavad teadusnõukoja liikmed ja Tartu Ülikooli teadlased konverentsil „Viirustega tulevikku“ ülevaate, kuidas ühiskond on koroonapandeemiaga hakkama saanud ja milline on pandeemiate tulevik. 

Konverentsi avab peaminister Kaja Kallas. Seejärel saavad sõna teadusnõukoja praegused ja endised liikmed, kes räägivad muu hulgas meditsiini, statistika ja käitumispsühholoogia teemadel. Avaettekanded teevad nõukoja praegune juht, Tartu Ülikooli rakubioloogia professor Toivo Maimets, ja endine juht, Tartu Ülikooli meditsiinilise mikrobioloogia professor Irja Lutsar. Lisaks tutvustatakse konverentsil uuemaid teadustöid ja põhjalikke analüüse, kus käsitletakse koroonapandeemiat andmepõhiselt, arutletakse võimalike tulevikuviiruste ja vaktsineerimise üle. 

Konverents lõpeb vestlusringiga „Pandeemiad tulevikuühiskonnas“, mida juhib Tartu Ülikooli kommunikatsiooniuuringute professor Triin Vihalemm. Vestluses osalevad Irja Lutsar, Toivo Maimets, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor Ruth Kalda, Tartu Ülikooli afektiivse psühholoogia kaasprofessor Andero Uusberg, terviseminister Riina Sikkut ja Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma. Koos konverentsil osalejatega otsitakse vastuseid küsimustele, milliseid ootamatuid ressursse ja otsuseid võivad nõuda tulevikupandeemiad ning missugused arengusuundumused mõjutavad tulevikus Eesti ühiskonna hakkamasaamist pandeemiatega. 

Valitsust nõustav teadusnõukoda kutsuti kokku pandeemia alguses 2020. aastal. Koda lõpetab tegevuse sellel aastal.  

Konverentsi täpse päevakava ja esinejate nimekirja leiab Tartu Ülikooli veebilehelt. Üritus toimub Radisson Collection Hoteli konverentsikeskuses Tallinnas. Kohapeal osalemiseks palume registreeruda hiljemalt 24. novembriks. 

Konverentsi otseülekannet saab vaadata veebilehelt Postimees.ee ja UTTV-st. Ajakirjanikel, kes ei saa kohapeal osaleda, on võimalik esitada küsimusi veebikeskkonnas Teams kogu ürituse jooksul. Küsimustele vastatakse võimaluse korral iga ettekande lõpus ja hiljem vestlusringis. Teamsi lingi saamiseks tuleb võtta ühendust projektijuhi Katrin Idlaga (kontaktandmed allpool). 

 Konverentsi korraldab Tartu Ülikool koostöös Sotsiaalministeeriumiga ja seda rahastatakse liidu COVID-19 pandeemiale reageerimise raames. 

Details

Date:
november 28, 2023