Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Koolide tuur “Eesti otsib õpetajat”

aprill 10, 2023 - aprill 14, 2023

Sel nädalal toimub Tartu Ülikooli korraldatud koolide tuur „Eesti otsib õpetajat“

10.–14. aprillini toimuva Tartu Ülikooli koolide tuuri „Eesti otsib õpetajat“ jooksul külastatakse koole Eesti eri paigus, et rääkida, kuidas saab õpetajaks õppida ja millal tuleks kandideerida. Oma kogemusi jagavad nii üliõpilased kui ka õpetajad.

Tartu Ülikooli turundusspetsialisti Karin Vahtre sõnul korraldab ülikool õpetajaharidust tutvustava tuuri selleks, et noored teeksid teadlikuma erialavaliku ja otsustaksid seejuures julgemalt õpetaja elukutse kasuks. „Sel kevadel paneme Tartu Ülikoolis suurt rõhku õpetajahariduse tutvustamisele ja populariseerimisele. Eesti riigil on plaan suurendada õpetajate järelkasvu ja minna üle eestikeelsele õppele, kuid selleks, et inspireerida praeguseid õpilasi õpetajaks õppima, tuleb esmalt kummutada ühiskonnas levivad müüdid,“ rääkis Vahtre.

Igal koolikülastusel saavad aruteluringis osalejad kuulata kogemusi nii õpetajaõppe kui ka -töö kohta. Samuti antakse ülevaade sellest, kuidas ülikooli sisse astuda, ja korraldatakse lõbus viktoriin, et kinnistada saadud teadmisi meelelahutuslikus võtmes. Igasse kooli tuleb kaasa ka Tartu Ülikooli maskott Tiksu, kelle pildiga pusa saavad endale kõik viktoriini võitjad.

Koolide tuuri ajakava ja asukohad:

  • 10. aprillil Lõuna-Eesti
  • 11. aprillil Ida-Virumaa
  • 12. aprillil  Kesk-Eesti
  • 13. aprillil Lääne-Eesti ja Tartu
  • 14. aprillil  Tallinn

Eelmisel aastal selgus sarnase tuuri käigus, et igas klassis on vähemalt üks õpilane, kellel on suur potentsiaal saada tulevikus väga heaks õpetajaks. „Soovime näidata noortele, kui loominguline ja põnev on õpetajaks õppimise teekond,“ lisas Vahtre.

Õpetajaks õppimise kohta saab täpsemalt lugeda veebilehelt ut.ee/opetaja.

Details

Start:
aprill 10, 2023
End:
aprill 14, 2023