Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Loodusteaduste olümpiaad

aprill 22, 2023 - aprill 23, 2023

Loodusteaduste olümpiaad koosneb kahest võistlusvoorust. Esimene, piirkondlik voor, toimub õppeaasta esimesel poolaastal. Piirkondlikul võistlusel lahendavad osavõtjad teoreetilisi ülesandeid loodusteadustes. Ülesanded on eelkõige keemia, füüsika ja bioloogia valdkondadest, need on elulähedased ja mitut teadusharu korraga lõimivad. Olümpiaadi teine voor, lõppvoor, toimub II poolaastal ja koosneb eksperimentaalsetest ülesannetest ja katsetega seotud teooria ülesannetest samades teadusvaldkondades.
Loodusteaduste olümpiaadi tulemuste põhjal nimetab žürii Eesti võistkonna kandidaadid rahvusvahelisest loodusteaduste olümpiaadist (IJSO) osavõtuks. IJSO Eesti võistkonna koosseisu väljaselgitamiseks korraldab loodusteaduste olümpiaadi žürii treeninglaagri ja valikvõistluse. Võistkonda pääsenud õpilastele korraldatakse lisaks enne IJSO toimumist treeninglaagreid.
Euroopa loodusteaduste olümpiaadi Eesti võistkonna koosseisu määramine toimub loodusteaduste olümpiaadi ja Teaduskooli koostöös vastavalt varasematele olümpiaaditulemustele. Eraldi valikvõistlust selleks ei korraldata. Euroopa loodusteaduste olümpiaadi jaoks valitud võistkonnale korraldatakse treeninglaagrid.

Ajakava 2022/2023. õa.

Piirkonnavoor toimub 25. novembril 2022. 
Registreerimiseks piirkonnavoorus osalemiseks võib soovi korral aineõpetaja või õpilane ise ühendust võtta oma piirkonna koordinaatoriga:
https://www.teaduskool.ut.ee/et/olumpiaadisusteem/piirkondlikud-koordinaatorid

Lõppvoor toimub 22. ja  23. aprillil 2023.

Details

Start:
aprill 22, 2023
End:
aprill 23, 2023