Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Luulefestival

mai 9, 2023 - mai 13, 2023

Tartu rahvusvahelisel kirjandusfestivalil kohtub luulekunst tipptehnoloogiaga

8.–13. maini Tartus toimuval Prima Vista kirjandusfestivalil esitletakse ainulaadset 360° projektsiooniga luulekunsti.

AHHAA teaduskeskuse planetaariumis avaneb luuletajatel esmakordselt võimalus esitada enda töid kunstnike poolt loodud tehisatmosfäärides. Üritusele loodud projektsioonid töötati välja rahvusvahelise Urban Travel Machines (UTM) projekti raames Soomes Aalto ülikoolis ning on mõeldud esitlemiseks planetaariumites üle Euroopa. Üles astuvad nii Eesti kui ka mitmed välismaised luuletajad.

AHHAA teaduskeskuse ja Eesti Lavaluule MTÜ koostöös sündiv AHHAA Lavaluule festival on esimene neljast rahvusvahelisest UTM festivalist üle Euroopa. AHHAA juhatuse liikme Pilvi Kolgi sõnul on juba aastaid räägitud STEM (science, technology, engineering, math) ehk loodus- ja täppisteaduste õppeviisile A tähe lisamisest, mis tähistaks kunsti ja loovust: “Meie jaoks on see täiesti uus väljakutse, kuna luuleüritusi pole AHHAAs varem korraldatud. Küll aga on universum olnud inspiratsiooniks väga paljudele kunstnikele erinevatest valdkondadest. Planetaarium on hea võimalus sügavale planeetide vahele sukelduda”.

Eesti Lavaluule MTÜ juhatuse liikme Sirel Heinloo sõnul on tegemist kordumatu kultuurikogemusega: “Tehnoloogia ja luule ei kohtu eriti tihti, kuna miskipärast arvatakse, et need kaks saavad iseseisvalt väga hästi hakkama. Saavadki, kuid UTM ja Prima Vista on ehedad näited sellest, kuidas üks teise positiivseid külgi tugevalt võimendab”. Heinloo sõnul annab festival hea võimaluse ka noortele luuletajatele kogenenumate kõrval kätt proovida, kuna 9. mail toimub AHHAAs nii loovkirjutamise kursus kui ka esinemisoskuste töötuba.

Luulefestival toimub 9.–13. maini Tartus AHHAA teaduskeskuses.

Details

Start:
mai 9, 2023
End:
mai 13, 2023