Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Matemaatikavõistlus NÁBOJ 2023

aprill 21, 2023 @ 11:30 - 15:30

Matemaatikavõistlus NÁBOJ 2023

21.04 Matemaatikavõistlus NÁBOJ 2023 9.–12. klassile. Registreerimine lõpeb 12.04 kell 13:00.

Náboj on rahvusvaheline matemaatikavõistlus, kus osalevad viieliikmelised õpilaste võistkonnad, kes esindavad oma koole. Võistlus kestab 120 minutit, mille jooksul peavad võistkonnad ära lahendama võimalikult palju ülesandeid.
Võistluse alguses saab iga võistkond kuus ülesannet. Kohe, kui võistkond lahendab mõne ülesande õigesti ära, antakse neile uus ülesanne. Ülesande lahendamiseks tuleb leida õige vastus, milleks on tavaliselt arv või arvud. Võidab võistkond, kes lahendab võistlusaja jooksul õigesti ära kõige rohkem ülesandeid.
Võistlusel osalemine on tasuta.

Ülesanded

Ülesannete raskusaste on sobilik nii neile õpilastele, kellel matemaatikavõistluste kogemus puudub, kui ka neile, kes on korduvalt olümpiaadidel osalenud ja võitnud. Seda tänu sellele, et ülesanded on pandud raskuse järjekorda, alustades lihtsamatest ja lõpetades raskematega. Náboj ülesanded erinevad märkimisväärselt valemite rakendamisel põhinevatest koolülesannetest: Náboj ülesanded nõuavad hulganisti loovust ja leidlikkust. Võistkonna edukus võistlusel ei sõltu ainult liikmete võimetest eraldi, vaid ka nende koostööoskusest. Lisaks õpilaste loovuse ja arutlusoskuse arendamisele on meie eesmärgiks ka tutvustada osalejatele matemaatikas peituvat piiritut ilu.

Eelmiste aastate Náboj ülesandeid võib leida arhiivist.

Rohkem infot võistluse kodulehel https://math.naboj.org/ee/et/

Details

Date:
aprill 21, 2023
Time:
11:30 - 15:30