Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Metsaviktoriin 2023

märts 20, 2023 - aprill 18, 2023

Metsaviktoriin 2023

RMK metsaviktoriin viib 22. korda õpilased ja õpetajad metsaradadele – algul internetis ja pärast looduses!

Armsad õpetajad!
Riigimetsa Majandamise Keskus korraldab juba kahekümne teist korda 20. märtsist 18. aprillini metsaviktoriini Eesti koolidele.
RMK metsaviktoriin on internetipõhine ja pakub võimalust mitmekesistada loodusõpet ning saada uusi õpioskusi.

Liikumisaastal 2023 on küsimusi looduses liikumisest, radadest ja looduskaunitest paikadest. Loomade liikumisjälgi ja pabulaid uurides saame nuputada: kes need jäljed lumele jättis, kes vooderdas oma pesa hundinuiavillaga ja kus magab jänes.
Lisaks aasta loom ja seen, puu ja sammal, liblikas ja orhidee – metsaviktoriinis õpime tundma looduse mitmekesisust ning iga osaleja saab vastuseid otsides natuke targemaks.

Küsimusi on kaks komplekti: 1.–4. ja 5.–12. klassile – noorematele vähem ja lihtsamalt, edasijõudnutele pakume pisut rohkem uurimist. Osaletakse klasside kaupa, kuigi iga õpilane vastab iseseisvalt.
Viktoriinikeskkonda saab korduvalt siseneda, vastamisel võib kasutada abimaterjale ning õpetaja ja teiste õpilastega aru pidada – ikka selleks, et loodust paremini tundma õppida!

Võitjad selgitatakse välja 3 vanuseklassis:
1.–4. klass
5.–9. klass
10.–12. klass
Iga vanuserühma parimatele klassidele on auhinnaks loodusõppeprogramm RMK külastuskeskustes. Auhinna juurde kuulub ka bussisõidu kompensatsioon kuni 200 eurot programmile sõiduks, olenevalt edetabeli kohast ja klassi suurusest.
Auhindadega tunnustame ka parimate klasside juhendajaid-õpetajaid.

Loe lähemalt osalemise kohta loodusegakoos.ee/metsakool/metsaviktoriin
Viktoriin vene keeles loodusegakoos.ee/liesnaia-shkola/liesnaia-viktorina
Teie RMK

Details

Start:
märts 20, 2023
End:
aprill 18, 2023