Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Mette Knudseni dokumentaalfilm

mai 6, 2023 @ 14:00 - 16:30

Filmimuuseumis linastub laupäeval, 6. mail kell 14.00 näituse “Plakatinaised. Eesti, Taani ja Hiina ideoloogiline plakat” publikuprogrammi raames Mette Knudseni dokumentaalfilm „Pikk teekond“ („Vejen er lang“).

Filmi režissöör ja stsenarist Mette Knudsen teeb enne filmi 20 min tutvustuse filmi ning räägib üldisemalt naisliikumisest.

2015. aastal tähistati Taani naiste valimisõiguse sajandat aastapäeva. Selle ajaloolise sündmuse meenutamiseks tehti 2016. aastal film „Pikk teekond“ , mis keskendub naisõiguslaste liikumistele alates Taani ja Inglismaa sufražettidest 1900. aasta paiku kuni 1970ndate punasukkade ning tänapäeva noorte naisteni, sealhulgas kväär-feministide ja erinevat etnilist päritolu naisteni.

Filmi režissöör ja stsenarist Mette Knudsen oli ka ise punasukkade liige ning nüüd, 40 aastat hiljem, asetab ta selle liikumise tänapäevasesse perspektiivi. Tema stiil on värskendavalt uuenduslik, mis peegeldab 1970ndate naisliikumist, mis pälvis oma vaatemänguliste aktsioonidega kogu põlvkonna tähelepanu ning muutis ühiskonna elutingimusi nii juriidilises, majanduslikus kui ka seksuaalses mõttes. Seda lugu jutustavad lisaks režissöörile mitmed liikumises osalenud naised, kes meenutavad sündmusi omaenese kogemuse põhjal.

Režissöör ja stsenarist: Mette Knudsen

Tootja: Nils Vest Film

Filmi tegemist toetasid Taani Filmi Instituut ja DR TV.

© NILS VEST FILM & M/K FILM 2016. 106 min.

Filmi linastub taani keeles eestikeelsete subtiitritega.

Details

Date:
mai 6, 2023
Time:
14:00 - 16:30