Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Muuseumiöö kriminaalne eriprogramm

mai 20, 2023 @ 18:00 - 23:00

Muuseumiöö kriminaalne eriprogramm „Liikumisest jäävad jäljed” Rahvusarhiivis

Muuseumiööl, 20. mail ootab Rahvusarhiiv oma Maneeži 2/4 majja Tallinnas kõiki kriminalistika- ja ajaloohuvilisi. Seekord liikumisaastale pühendatud muuseumiöö teemale „Öös on liikumist“ lisab arhiivi eriprogramm „Liikumisest jäävad jäljed” ootamatu vaatenurga, keskendudes öisele kahtlasele ja kriminaalsele liikumisele ning selle jälgedele arhiivis.

Uudistada saab vaid muuseumiööks koostatud näitust “Kuritegude jäljed minevikust” 1920.–1930. aastate kohtulugudest koos asitõenditega. Kriminalistika olemusest ja ajaloost ning sellest, kuidas jälgede järgi rekonstrueeritakse kuriteosündmus ja leitakse kurjategija, räägib oma ettekandes kriminalistika õppejõud Raivo Öpik. Filmisõpru ootab arhiivikino programm “Kriminaalne Tallinn”, kus lühidokumentaalid ja ringvaatepalad heidavad pilgu elu pahupoolele kuuluvatele teemadele nagu alkoholism, varastamine, vägivald, tööluus, suguhaigused, liikluseeskirjade rikkumine. Filmiprogrammi tähelepanelike vaatajate vahel loositakse välja auhindu.

Igal täistunnil kella 18–22 algavad ekskursioonid, meisterdajaid ootavad töötoad, kus saab valmistada käärilõiketehnikas iseenda siluetti ja filmilindist järjehoidjat, arhiivi galeriis võib nõu küsida arhivaarilt ja vaadata püsinäitust “Rahvusarhiiv 100”, aga ka leida lugemist tasuta raamatute laadalt.

Muuseumiöö kava

Details

Date:
mai 20, 2023
Time:
18:00 - 23:00