Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Muuseumiöö Eesti Loodusmuuseumis

mai 20, 2023 @ 18:00 - 22:30

MÖÖ programm

Muuseumiööl on külastajatele avatud kogu Eesti Loodusmuuseumi maja ja hoov.

Muuseumiöö ajal saab Eesti Loodusmuuseumi esimese korruse saalis näha tunnustatud Eesti kunstniku Peeter Lauritsa autorinäitust “Miski on kõigega seotud”. Muuseumiööl teeb Peeter Laurits muuseumi külastajatele kolm tuuri algusega kell 18, 20 ja 22. Tuur kestab umbes tund aega.
Lisainfo näituse kohta: https://loodusmuuseum.ee/index.php/et/exhibitions/peeter-laurits-%22miski-koigega-seotud%22

Kell 19 toimub meie hoovis kammerkoori Studium Vocale kontsert “Öös on muusikat”. Dirigent Tiina Sooba, klaveril Viktoria Zeilja. Esitusele tulevad kaunid ja hästi tuntud laulud armastusest ja unistustest.

Püsiekspositsioon

Eesti Loodusmuuseumi külastamiseks tasub varuda aega, sest sisukat vaatamist-uurimist jagub kolmele korrusele!

Et uudistamine veelgi sisukam ja põnevam oleks, kasuta julgelt meie veebipõhist audiogiidi! Audiogiidi saad kuulata oma isiklikus internetiühendusega seadmes (näiteks telefonis, tahvelarvutis või sülearvutis) veebibrauserit kasutades (midagi selleks alla laadima ei pea). Audiogiid on saadaval eesti, inglise ja vene keeles.

Muuseumi teisel korrusel saab tutvuda Eesti geoloogiaga. Geoloogia saalis saad uurida Eesti ala geoloogilist ajalugu, mis ulatub koguni kuni 2000 miljoni aasta taha. Vaatamiseks ja katsumiseks on väljas erinevad mineraalid, kivimid ja maavarad ning siin kunagi elanud olendite kivistised.
Teisel korrusel asub ka Eesti soode saal. Väljapanek tutvustab põgusalt Eesti soode tekkelugu ja elu-olu tänasel päeval, aitab selgeks saada eriilmelised soode tüübid, seletab soode olulisust ja rolli ning annab ka juhiseid, kuidas nendes iidsetes ning unikaalsetes maastikes liikuda.
Loodusmuuseumi kolmandal korrusel asuv metsasaal tervitab rikkaliku imetajate, lindude ja putukate väljapanekuga. Siit leiab nii haruldase lendorava kui ka Eesti metsade suurima imetaja põdra. Metsasaalis jutustavad metsade valitsejad – puud – oma kasvamise lugu. Rikkalikud imetajate, lindude ja putukate väljapanekud võimaldavad huvilistel juurelda erinevate elusolendite hingeelu üle.

Kolmandal korrusel asub ka Läänemere elamusnäitus „Tuur Maria unenägu“, mis toob audiovisuaalse jutustuse läbi külastajate ette Läänemere mineviku, oleviku ja tuleviku. Uudse elamusnäituse teksti on kirjutanud näitekirjanik Urmas Lennuk, peategelastele on hääle andnud Ülle Kaljuste ja Argo Aadli. Pealtnäha tavalises muuseumisaalis ärkavad eksponaadid ellu. Näitusesaali sisenedes satub külastaja reaalsest maailmast veealusesse teispoolsusesse. Näituse ühe peategelasena on peale paari aastast pausi külastajate ees taas tuur Maria – teadaolevalt suurima Eesti vetest püütud kala – mulaaž. Lisaks saab näha auhinnatud ja meisterlikult valmistatud kalamulaaže liikidest, kes Läänemeres elavad ja näituse loos kaasa teevad.
Elamusnäitus käsitleb mere olulisust, toob välja inimtegevuse põhjustatud muutuseid ja kutsub kaasa mõtlema, mida igaüks meist saab Läänemere heaks ära teha.

Muuseumi trepigaleriis on muuseumiöö ajal avatud ka näitus “Illar Muul – mees puu otsast”, mis räägib väliseestlasest lendoravate uurija Illar Muuli teadustööst.

Eesti Loodusmuuseumis on Eesti loodus sinu peopesal!

Oluline lisainfo

Kahjuks ei ole meie maja ratastooliga ligipääsetav. Muuseumisse pääseb sisse kella 22.30-ni. Ürituse lõpp on kell 23 ja seejärel paneme hoovi värava kinni. Ilusa ilmaga on hoovis ka pop-up kohvik.

Details

Date:
mai 20, 2023
Time:
18:00 - 22:30