Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Muuseumiõpetajate suvekool

august 21, 2023 - august 23, 2023

Muuseumiõpetajate suvekool

Eesti muuseumiõpetajate kogukond tuleb juba neljateistkümnendat korda kokku, et osaleda traditsioonilises suvekoolis. Seekord toimub suvekool 21.–23. augustini Lääne-Virumaal. Suvekool pakub muuseumipedagoogidele mitmekesist valikut põnevatest tegevustest ja ettevõtmistest.

Eesti muuseumiõpetajate suvekooli algatasid 2007. aastal Virumaa Muuseumide pedagoogid ja see on aastate jooksul muutunud oluliseks sündmuseks Eesti muuseumihariduse valdkonnas. Nüüd on suvekooli eestvedajaks Aivi Ross Eesti Rahva Muuseumi hariduskeskusest seekord koostöös Virumaa Muuseumidega. Kaasa aitab ka üks idee algatajaid Kaja Visnapuu.

Loe toimunud suvekoolide kohta artiklit ajakirjast Muuseum

Suvekool on muuseumiõpetajatele ainulaadne võimalus avastada ajalugu ja kultuuripärandit mitmekülgsete programmide raames ning tugevdada professionaalseid sidemeid, õppida kolleege tundma. Üritus toetab muuseumiõpetajate oskuste arendamist ning edendab muuseumihariduse kvaliteeti Eestis.

Suvekooli avamine toimub 21. augustil kell 12.00 Rakvere linnuses. Osalejad saavad sukelduda keskaega ning tutvuda palgasõduri argipäevaga. Lisaks ootavad muuseumiõpetajaid haridusprogrammid nii Politseimuuseumis kui ka Rakvere Linnakodaniku Majamuuseumis, Sagadi mõisas ja uuenenud metsamuuseumis. Viljar Visseli juhtimisel saavad osalejad ülevaate mõisaelust Palmses. Nii ongi seekord kujunenud kirev programm, kus kolleegid saavad ülevaate spioonide maailmast, säästlikust eluviisist ja kasvatavad keskkonnateadlikkust loodusretkel Oandul.

Suvekooli teine päev kulmineerub seminariga teemal “Koosõppimine muuseumis”, kus esineb haridusministeeriumi esindaja Tiina Peterson. Tiina Petersoni ettekanne keskendub muuseumipedagoogika rollile ja väljakutsetele ning arutleb õpetajate professionaalsuse üle Euroopa kontekstis.

Details

Start:
august 21, 2023
End:
august 23, 2023