Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Muusikapäev

oktoober 1, 2023

Rahvusvahelist muusikapäeva tähistatakse  arvukate muusikaüritustega 1. oktoobril

Programmi on kirja pannud 55 üritust 11 maakonnas.

Sel aastal langeb 1. oktoober pühapäevale, mis annab hea võimaluse kogu perega muusika nautimiseks. Näiteks sisustavad muusikaõpilased Viljandist, Pärnust, Tartust ning Tallinnast Eesti Lastekirjanduse Keskuses terve päeva pilli- ja muinaslugude ehk “Muusikaliste maiuspaladega”. Rahvusooper Estonia lavale jõuab lastemuusikal “Pipi Pikksukk”. Üles astub rohkelt noortekollektiive.

Kontsertidele üle Eesti kutsuvad nimekad muusikakollektiivid nagu kammerkoor Collegium Musicale Valgamaal Laatres, kammerkoor Voces Tallinn Kellerteatris, Vanemuise Sümfooniaorkester Tartus ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja MUBA noored artistid pealinnas.

Instrumentidega eksperimenteeriv muusik Silver Sepp astub 1. oktoobril Tartumaal lavale tervelt neli korda. Traditsiooniliselt korraldab kontserdimaratoni Vene Kultuurikeskus Tallinnas koostöös Eesti Vene Filharmooniaühinguga.

Kontsertidele lisaks leiab Tartu ülikooli raamatukogu fuajees aset Psühhodisko plaadilaat, kus on oma lettidega kohal rahvusvaheliste plaadipoodide esindajad ja Eesti väikesed plaadipoed. Tartus kohtuvad kujutav kunst ja muusika, kui flötist Heili Rosin-Leivategija ja pianist Mihhail Gertsi kontserdil tutvustab Konrad Mägi senitundmata maale Eero Epner.

Uuri kava SIIT.

Muusikapäev koondab kokku info endast märku andnud külalisi ootavatest muusikasündmustest 1. oktoobril. Programmi saab uurida maakondade lõikes. Kavas kirjas olevaid üritusi viivad ellu erinevad korraldajad ning leidub nii prii sissepääsu kui ka piletiga üritusi. Lisainfot ürituse kohta pakub korraldaja.

Muusikapäeva eesmärk on pöörata tähelepanu muusika kui nii kunstivormi kui ka universaalse keele erilisusele ja muusiku elukutsele. Muusikapäevale pani alguse 1975. aastal hinnatud viiuldaja ja Rahvusvahelise Muusikanõukogu juht Yehudi Menuhin. Kontserdiprogrammiga tähistatakse seda päeva Eestis 2013. aastast.

Details

Date:
oktoober 1, 2023