Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Noor Pärimusbänd 2023

mai 5, 2023

Viljandis võetakse mõõtu konkursil Noor Pärimusbänd 2023.

Reedel, 5. mail toimub Viljandi Pärimusmuusika Aidas seitsmendat korda konkurss Noor Pärimusbänd. Lavale tulevad Sindi Muusikakoolist alguse saanud pärimusbänd Tsäuk, Heino Elleri nimelisest Muusikakoolist Nova Lyre, möödunud aastal noorima artistina Viljandi pärimusmuusika festivalil debüteerinud Triuka, Laste ETNO Ringreisi jaoks kokku kutsutud koosseis Päriffect, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast välja kasvanud kromaatilise kandle duo Lämmi Üü, jazz- ja folk-fusiooni viljelev keelpillikvartett Lõõm, sügisesest Eesti ETNO ringreisist võrsunud ansambel Säge ja hiljuti debüütalbumi avaldanud EHALE.

Novembris välja kuulutatud konkursi lõppvooru valisid osalejaid mentorid Maarja Nuut, Mati Tubli, Jaan-Eerik Aardam ja Lee Taul. Alates jaanuarist on ansamblid kohtunud mentoritega, kes on neid bänditöös juhendanud. Konkursi korraldaja, Eesti Pärimusmuusika Keskus, loodab tänu mentorprogrammi toele tõsta bändide tegevuse uuele tasemele ning nii publikule kui osalejatele tulist võistlust pakkuda.

Lõppkontserdil, mis toimub 5. mail kell 13 Viljandi Pärimusmuusika Aida suures saalis, esitab iga ansambel lühikese kava kestusega 12 minutit, millest vähemalt üks lugu on pärimuslik. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: noorem rühm kuni 18-aastased ning vanem 19- kuni 26-aastased.

Kava hindab professionaalne žürii, koosseisus Meelika Hainsoo, Matis Leima, Ivo Lille, Tanel Sakrits ja Sten Teppan. Valitakse ka publikulemmik.

Peapreemiad on välja pannud Eesti Kultuurkapital. Vanusegruppide võitjad saavad võimaluse üles astuda Viljandi pärimusmuusika festivali põhiprogrammis, mis tähistab suvel oma 30 aasta juubelit.

Alates 2017. aastast korraldatava konkursi on varem võitnud Duo Mänd/Krüsban (2017), Duo Ruut (2018), Pärlin (2019), Duo Mann ja Juula (2020), Tradimus ja Duo Tuus (2021) ning Uurikad ja trad.kvintessents (2022).

Käesoleva aasta võistlejatega saab tutvuda Eesti Pärimsumuusika Keskuse kodulehel https://www.folk.ee/sundmused/suursundmus/sundmus/36-noor-primusbnd-2023

Details

Date:
mai 5, 2023