Loading Events

« All Events

Noortefoorum

aprill 13

Talendid tuleviku teenistuses

13.  aprillil toimub Tartu Ülikooli raamatukogus noortefoorum „Talendid tuleviku teenistuses“. Üritusel tuuakse fookusesse andekate õpilaste märkamist ja toetamist, pakkudes noortele võimalust teha oma hääl kõigile senisest rohkem kuuldavaks.

70. aastapäeva tähistavaid olümpiaade saab pidada kõige süsteemsemaks pikaaegseks andekate haridusprogrammiks Eestis. Aineolümpiaadid on meie riigis aasta-aastalt üha populaarsemad, aga kas nad vastavad noorte vajadusele ja toetavad nende arengut piisavalt? 2017. aastal korraldas teaduskool noortefoorumi teemal „Mis takistab andekate noorte kiiret tippujõudmist?“. Tookord tõid õpilased peamiste takistustena esile vähe paindlikku õppekava ja koolikorraldust.

Tänavu tahame teada, millised on noorte arvamused olümpiaadide korraldusega seoses, ootused võistlema tulles ja millist tuge nad vajavad. Noortefoorumil saavad sõna rahvusvahelistel olümpiaadidel Eestit esindanud õpilased ja vestlusringiga on ühinema oodatud kõik 14–19-aastased huvilised.

Oluline ande avaldumise komponent on loovus, mis aitab meil lahendada probleeme uutmoodi ja algupäraseid tulemusi saavutada. Loovus on teadlase tööks väga vajalik isiksuse omadus. Laste loovtööd näitavad nende nägemust elust, täiskasvanute maailmast ja reaalsusest. Konkurss annab võimaluse õpilaste ideede kaasamiseks.

Esitatav töö võib olla essee, meem, karikatuur, joonistus või video. Iga kooliastme eraldi arvestuses on teaduskooli poolt välja pandud võitja stipendium ja ergutuspreemiad. Kõikide osalejate seas parima tulemuse saavutanud õpilasele antakse kätte ka konkursi ülene auhind, milleks on  Eestis toodetud e-tõukeratas Äike. Töid on kooliõpilastel võimalik teaduskoolile esitada 14. märtsini. Loe lähemalt aadressil teaduskool.ut.ee/et/loovtoode-konkurss.

Noortefoorumil „Talendid tuleviku teenistuses“ toimub konkursi auhindade üleandmine. Ühtlasi tunnustatakse kohapeal kõiki 2022. aasta rahvusvahelistel olümpiaadidel osalenud õpilasi ja nende juhendajad. Rohkem infot leidub ürituse lähenedes teaduskooli kodulehel.

Details

Date:
aprill 13