Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Noorum 2023

mai 17, 2023 - mai 18, 2023

Täna algav Noorum 2023 võtab fookusesse muutuste juhtimise ja noortevaldkonna tuleviku

17. ja 18. mail toimub noortevaldkonna suursündmus – Noorum 2023. Järjekorras juba seitsmenda Noorumi fookuses on sel aastal muutused keskkonnas, noortevaldkonnas, töötajaskonnas ja noortes.

Noorum on oluline osa valdkonna strateegilisest planeerimisest. Tegemist on kaasarääkimise, -mõtlemise ning noori mõjutavate teemade nügimise platvormiga.

Haridus- ja teadusminister Kristina Kallase jaoks, kes täidab ka noorteministri rolli, on noorte osalus- ja kaasamisvõimalusi puudutavad teemad väga südamelähedased: „Eestis on järjepidevalt loodud võimalusi nii noorte kui ka valdkonnas tegutsejate kaasamiseks ühiskonda ja otsustusprotsessidesse. Eesti on olnud noorte kaasamises üks Euroopa Liidu ja OECD silmapaistvamaid riike,” ütleb minister.

Lisaks Eestisisestele teemadele, käsitletakse Noorumil valdkondlikke muutusi ka Euroopa kontekstis. Ülevaatega 21. sajandi noorsootööst Euroopas esineb Lõuna-Walesi Ülikooli Euroopa noortepoliitika professor Dr Howard Williamson. Samuti arutletakse Euroopa ja Eesti noortevaldkonna tulevikusuundade üle Noorumi esimeses paneeldiskussioonis.

Pärastlõunases paneeldiskussioonis “Millist tulevikutöötajat vajab noortevaldkond?“ arutlevad teiste seas ka haridus- ja teadusminister Kristina Kallas ning Narva linnapea Katri Raik.

„Noortevaldkonna ja selle tuleviku kujundamiseks annab Noorum suurepärase võimaluse. Võiks isegi öelda, et see on kohustuse laadi võimalus, mida targalt kasutades saab luua noortevaldkonna väärtuspakkumise teiste elualade täienduseks. Seeläbi selgineb noortevaldkonna roll, võimenduvad loodavad sõnumid ning tähtsustub noorte panus ühiskonda,“ kirjeldas Noorumi olulisust Haridus- ja Noorteameti peadirektor Jaak Raie.

Ürituse esimese päeva paneelarutelusid, Dr Howard Williamsoni ettekannet ja uuringu “Noortevaldkonna töötajaskonna töötingimused: hetkeseis ja väljakutsed” tulemuste tutvustust saab jälgida ka Postimehe haridusportaalis, Facebooki ürituse lehel ja interaktiivse keskkonna kaudu.

Traditsioonilise suursündmuse eesmärk on koguda valdkonna töötajatelt, noortepoliitika kujundajatelt, uurijatelt ja praktikutelt sisendit, leidmaks ühist laiapõhjalist arusaama noortevaldkonnaga seotud väljakutsete ja eesmärkide osas.

Lisainfot ürituse ja programmi kohta leiab haridus- ja noorteameti kodulehelt.

Noorumit korraldab Haridus- ja Noorteamet koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Tegevusi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ raames. 

Details

Start:
mai 17, 2023
End:
mai 18, 2023