Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Õpilasfirmade laat

veebruar 11, 2023 @ 12:00 - veebruar 12, 2023 @ 17:00

Üle-eestiline õpilasfirmade laat  Kristiine ja Rocca al Mare keskuses 11. ja 12. veebruaril

Tänavu osaleb laadal 264 õpilasfirmat. Laadalt saavad huvilised soetada nii igapäevaseid tarbeesemeid ja maitsvat söögipoolist kui meelelahutuslikke vidinaid ja innovaatiliste lahendustega tooteid. Näiteks on Tallinna 21. Kooli õpilased toonud turule põdrasamblikest, kanepikiududest, lambavillast ja aktiivsöe kangast filtritega õhupuhastid. Tallinna Lilleküla Gümnaasiumi noored aga hariliku pliiatsi, mis kulub väidetavalt igavesti ja ei lähe nüriks. EBS Gümnaasiumi õpilased müüvad laadal samblaga vooderdatud lemmiklooma kirste. Laadaks sõidavad Tallinnasse kohale õpilasfirmad üle kogu Eesti, ka Narvast ja Värskast.

Laadapäevadel toimub mõlemas keskuses kella 13–14 ka innovatsioonivõistlus, mille käigus tuleb igal tiimil kahe minuti vältel oma toodet või teenust esitleda. Õpilaste esitlusi ja müügioskusi hindab oma ala professionaalidest kokku pandud žürii, kes kuulutab välja parimad müüjad ja vastutustundlikemad ettevõtted, suurima käibega õpilasfirmad, uuendusmeelseimad tooted ja teenused.  Rahva lemmik selgub e-poes saadud meeldimiste põhjal. Iga laadapäeva lõpus kell 17 tunnustatakse parimaid.

Junior Achievement Eesti tegevjuhi Kersti Loori sõnul muutub õpilasfirmade laat aasta-aastalt aina populaarsemaks ning osalevate õpilasfirmade arv pole numbriliselt ega kvaliteedilt laada algusaegadega enam võrreldav. “Tänavusel laadal on näha suurel hulgal lennukaid ideid. Jätkuvalt pööravad noored toodete loomisel tähelepanu taaskasutusele ja jätkusuutlikkusele,“ rõõmustas Loor.

Ajakava:

Laupäeval, 11. veebruaril kl 12–17: kl 13–14 innovatsioonivõistlus, kl 17 autasustamine Kristiine ja Rocca al Mare keskuses

Pühapäeval, 12. veebruaril kl 12–17: kl 13–14 innovatsioonivõistlus, kl 17 autasustamine Kristiine ja Rocca al Mare keskuses

 

Details

Start:
veebruar 11, 2023 @ 12:00
End:
veebruar 12, 2023 @ 17:00