Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Rahvusvaheline teadusüritus

august 22, 2023 - august 24, 2023

TÜ Pärnu kolledžis rahvusvaheline teadusüritus

TÜ Pärnu kolledž panustab senisest rohkem ja teadlikumalt teadusse ja teaduskommunikatsiooni. Sellega seoses korraldatakse 23. ja 24.08 esimene rahvusvaheline teadusüritus „Multiscientia Pernaviensis“, mis hõlmab kahte eraldiseisvat Pärnumaa, Pärnu ja kolledži jaoks olulist teemat.

23.08 käsitletakse rahvusvahelise teaduskommunikatsiooni foorumil „Kõrgkooli koht regioonis“ regionaalse kõrgkooli rolli regiooni sotsiaalmajanduslikus koosluses. Programm koosneb erinevate nii Eesti (TÜ Pärnu kolledž, TÜ Narva kolledž ja TÜ Viljandi kultuuriakadeemia) kui rahvusvaheliste (Vidzeme rakenduskõrgkool Lätis, Klaipeda ülikool Leedus, Haaga-Helia rakenduskõrgkool Soomes ja Lundi ülikooli Helsingborgi kampus Rootsis) kaasuste tutvustamisest ja nendega seotud aruteludest. Päeva lõpetab vastuvõtt.

24.08 toimub kõrgetasemeline rahvusvaheline teaduskonverents “Sinimajanduse aspektid erinevates ruumilistes mastaapides”, mis keskendub kolledži uue prioriteetvaldkonna – ressursimajanduse – avamisele sinimajanduse käsitlemise kaudu. Peaesinejaks on Rahvusvahelise Mereuurimise Nõukogu (ICES) teaduskomitee juht Prof. Jörn Schmidt ja lisaks mitmetele ettekannetele toimub ka kõrgetasemeline arutelupaneel Eesti antud valdkonda haldavate ministeeriumite esindajate osalusel. Konverentsi modereerib Eesti Rahvusringhäälingu keskkonna- ja loodusteemadega töötav ajakirjanik ja „Osooni“ saatejuht Sander Loite.

Rahvusvahelisele teadusüritusele eelneb eelprogrammina 22.08 kolledži rahvusvaheliste koostöö- ja arendusprojektide päev, kus on võimalik tutvuda erinevate projektide tegevuste ja partneritega ning soovi korral ka ise kaasa lüüa.

Vt. https://parnu.ut.ee/et/sisu/multiscientia-pernaviensis

Details

Start:
august 22, 2023
End:
august 24, 2023