Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tallinna Botaanikaaia loodusring

oktoober 4, 2023 @ 16:00 - 17:30

Tallinna Botaanikaaia loodusring alustab uut hooaega!

Igal kolmapäeval alates 4. oktoobrist kell 16.00 ootab Tallinna Botaanikaaed 2.–4. klassi lapsi botaanikaaeda taimetarkusi koguma.

“Loodusringi ootame lapsi, kes tunnevad huvi looduse vastu ja soovivad rohkem teada saada. Pakume võimalust rõõmsaks koostegutsemiseks, aga ka iseseisvaks uurimiseks ja meisterdamiseks,” lubab loodusringi juht, Tallinna Botaanikaaia metoodik Tiia Jaanus. “Huviringi tegevuse eesmärk on suunata ja õpetada lapsi märkama ja väärtustama taimeriiki ning kogu looduse mitmekesisust.”

Sügisel õpitakse botaanikaaia õpperadadel tundma Eesti looduslikke taimi. Meelte Aias tutvutakse põnevate toidu- ja ravimtaimedega ning pargis sügisvärvides puude ja põõsastega.

Talvekuudel uuritakse kasvuhoonetes eksootilisi troopikataimi. Saab teada, millised taimed kasvavad vihmametsas ja kõrbes, kuidas neid taimi kasutatakse. Jõulude eel õpitakse märkama talvise looduse võlu.

Kevadel jälgitakse looduse arengut pungade paisumisest ja esimeste õite puhkemisest kuni värvirikka õiekülluseni. Üheskoos külvatakse mulda erinevaid seemneid ja uuritakse, mis toimub kevadel aias.

Tallnna Botaanikaaia huviring “Looduslaps” toimub kolmapäeviti kell 16.00–17.30. Huviringi tasu lapse kohta on 10 eurot kuus.

Registreerumine aadressil https://bit.ly/looduslaps2023

Details

Date:
oktoober 4, 2023
Time:
16:00 - 17:30