Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tallinna Botaanikaaia taimepäevad

veebruar 26 @ 11:00 - veebruar 29 @ 13:00

Tallinna Botaanikaaed kutsub kooliõpilasi taimepäevadele

Tallinna Botaanikaaia koolivaheaja taimepäevad I ja II kooliastme õpilastele toimuvad 26.–29. veebruarini kella 11.00–13.00. Osa võtma oodatakse 7–14-aastaseid õpilasi.

“Troopikas koolivaheaega veetes saab kogenud juhendajate toel avastada mitmekesiseid taimi erinevatest maailma piirkondadest. Üheskoos uurime kaugemaid paiku ja taimede rolli erinevates kultuurides ning igapäevaelus. Põnevad praktilised tegevused annavad olulisi oskusi kogu eluks,“ selgitas taimepäevade kuraator ja Tallinna Botaanikaaia metoodik Eliko Petser.

Taimepäevade esimesel päeval ehk 26. veebruaril on fookuses vitamiinid. Koos istutatakse potti sibulaid, herneid ja teisi vitamiinirikkaid taimi ning tehakse vitamiinisalatit.

  1. veebruaril uuritakse nii troopiliste taimede kui ka tuntud aiaasukate seemneid ning tehakse esimesed varakevadised külvid.
  2. veebruaril sukeldutakse lõhnade võlumaailma. Õpilased teevad tutvust lõhnataimedega ja valmistavad omale põneva lõhnakaardi.

Taimepäevade viimasel päeval ehk 29. veebruaril matkatakse looduses. Üheskoos püstitatakse telk ja valmistatakse matkatoitu.

Koolivaheaja taimepäevi juhendavad Tallinna Botaanikaaia vanemaednik Õnne Kuriks ning metoodikud Tiia Jaanus, Marit Kasemets ja Krista Kaur.

Osalustasu lapse kohta on 10€ päevas. Eelregistreerumine botaanikaaed.ee.

Tallinna Botaanikaaed on 1961. aastal loodud teadus-, haridus- ja kultuuriasutus, kus tegeletakse taimeriigi kaitse ja tutvustamisega. Tallinna Botaanikaaed paikneb 40-hektarilisel alal Pirita jõeorus ja siin kasvab avamaal ning kasvuhoonetes ühtekokku ligi 9000 nimetust taimi. Tallinna Botaanikaaia missioon on säilitada, arendada ja tutvustada rikkalikke taimekollektsioone ja herbaarkogusid ning teha teadus- ja loodusharidustööd elurikkuse säilitamiseks ja suurendamiseks. Tallinna Botaanikaaia visioon on olla kaasaegse keskkonnateadliku mõtteviisi ning aia- ja maastikukujunduse edendamise eestvedaja.

Details

Start:
veebruar 26 @ 11:00
End:
veebruar 29 @ 13:00