Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tartu XII Võimlemispidu “Emajõe kaldal”

juuni 4 @ 19:00 - 21:00

Tartu laululaval toimub 4.juunil algusega kell 19.00 Tartu XII Võimlemispidu “Emajõe kaldal”. See suurejooneline sündmus toob kokku võimlejad üle kogu Lõuna-Eesti, ent osalejaid tuleb kaugemaltki.

Järjekorras juba kaheteistkümnendat korda toimuv võimlemispidu kannab tänavu koondnime “Emajõe kaldal”, mille on lahti mõtestanud luuletaja ja kirjanik Lauri Räpp järgmiselt: 

Tartu on Emajõelinn.
Meie elu siin on nagu jõgi – ta voolab ja on katkematus muutumises. Ometi on midagi, mis ajatult sama.
See on armastus oma kodulinna vastu. Kõige puhtam ja ilusam tunne, mis inspireerib ja innustab ning paneb tartlasi ikka ja jälle looma.
Põlvest põlve.
Ajast aega.
Lähme liigume koos mööda Emajõe kaldaid ja läbi Tartu linnaosade.
Voolame koos olnust olevikku.
Koos tudengite ja teadlastega.
Onu Eskimo ja Tartu vaimu jälgedes.
Mööda jõge ja piki Emajõe kaldaid nii jalgsi kui jalgratastel ja suuskadel.
Tulge ja rändame koos läbi Tartu ajaloo.
Läbi lume ja suvede. Ammumöödunud aegadest tänasesse.

 Võimlemispeol osaleb ligikaudu 2000 liikujat erinevatest vanusegruppidest, tuues kokku 130 erinevat rühma, klassi ja kollektiivi ning neid toetavad 110 õpetajat, treenerit ja juhendajat. Osalejate vanus varieerub mõnest kuust kuni 75+ eluaastani. Võimlemispidu ühendab erinevad vanused ning üheskoos saavad liikumisest rõõmu tunda kõik inimesed sõltumata nende soost või east. Esmakordselt on peost osa võtmas ka Tartu Maarja Kooli ja Tartu Pärli Kooli lapsed ja noored. 

Õhtu jooksul tulevad esitusele 18 kava, millest suurem osa on just võimlemispeo jaoks loodud. Oma etteastetega astuvad üles ka külalisesinejad, sh näiteks TRUMMISHOW, milles teevad kaasa Siim Jõgioja ning Sinised Trummid. Lisaks näitavad oma oskuseid Akrose osavad trikitajad, rahvatantsuansambel “Tantsutallad”, võimlemisklubi Janika Võru ja Ülenurme Võimlemisklubi.
Vahetekstide autoriteks on Lauri Räpp ja tekstid luges sisse Rasmus Kull. 

Tartu XII Võimlemispeo “Emajõe kaldal”  kunstiline juht on Marju Asarov ning peakorraldajad Sirje Eomõis ja  Ebe Kalja. Väravad avatakse kell 17.00. “Tasub tulla kohale juba varem, et nautida kogu laululava atmosfääri ning leida mugavad kohad, kust on hea peost osa saada” ütles võimlemispeo peakorraldaja Ebe Kalja. “Ka tühja kõhu pärast ei pea muretsema, kohapeal on kõik saadaval, tulge kogu perega ja veetke siin üks tore õhtu” lisas Kalja.
Piletid Tartu XII Võimlemispeole on müügil eelmüügis Piletitasku.ee veebilehel ning kohapeal sularahas enne peo algust laululava väravates.

Details

Date:
juuni 4
Time:
19:00 - 21:00