Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Teaduskonverents  “Empowering Youth Values“

mai 25, 2023 @ 11:00 - 17:00

Narvas toimuv rahvusvaheline konverents kutsub üles noorte väärtusi jõustama

 25. mail  toimub Tartu Ülikooli Narva kolledžis rahvusvaheline teaduskonverents  “Empowering Youth Values“, mille arutelud keskenduvad noorte väärtuste teadvustamisele. Ühtlasi võtab konverents kokku Eesti noorsootöö teadlaste 3-aastase projekti, mille raames töötati välja maailmas uuenduslik noortekeskse lähenemise mudel (N-TELG), mida saab rakendada erinevate noortele suunatud teenuste arendamiseks. 

Tartu Ülikooli Narva kolledži direktor Indrek Reimand kinnitas, et noorte väärtuste üle arutlemine Narvas omab märgilist tähendust, sest just väärtuste põhjal kujunevad noorte inimeste piirid nii peredes kui ühiskonnas laiemalt. „Meil Narvas, aga tegelikult kogu Eestis on üha olulisem arvestada laste ja noorte tõekspidamistega. Eriti oluliseks pean seejuures mõtet, et andes noorte väärtustega arvestamisele hoogu, anname ühtlasi hoogu ka noorte usalduse kujunemisele meie ühiskonna vastu – nii ei jää keegi üksinda ja neis ei kasva ka ükskõiksus.“

„Igapäevatöös õppejõuna või noorsootöötajana ei jõua me sageli mõelda, et noored, kes meile otsa vaatavad ja meiega suhtlevad, näevad meie tegemisi läbi oma väärtuste prisma. Kui oskame seda oma töös paremini arvestada, saame pakkuda noortele rohkem võimalusi – aega ja ruumi selleks, et oma väärtusi paremini mõista ning ka kriitiliselt hinnata,” selgitas Maria Žuravljova, Tartu Ülikooli Narva kolledži noorsootöö nooremlektor ja  noorsootöö programmijuht. „Noor, kel on põhjust pidada midagi oma elus ja ühiskonnas tähtsaks, püüab ka rohkem panustada. Noorsootöötajatel ja tegelikult kõigil, kes noortega töötavad, peab varuks olema erinevaid tööriistu ja metoodikaid. Usun, et meie loodud mudel ja konverentsi arutelud aitavad seda tööriistakasti täiendada, ja mitte vähem tähtis ei ole ka see,  et Tartu Ülikooli Narva kolledžis saab õppida väärtuspõhist tööd noortega,“ lisas ta.

Teaduskonverents “Empowering Youth Values” (eesti keeles „Noorte väärtuste jõustamine“) toimub täna kell 11.00-17.00 Tartu Ülikooli Narva kolledžis ja otseülekandena Worksup veebikeskkonnas. Otseülekannet saad jälgida SIIN või logides Worksup.com lehelt lisades ürituse ID #YOUTHVALUES. Konverents on suunatud eelkõige noortega töötavatele ja nende  vajaduste ning väärtuste eest heaseisvatele ekspertidele, kuid osalema on ka teised teemast huvitatud. Rohkem infot programmi ja konverentsi sisu kohta leiab ka veebilehelt: https://narva.ut.ee/en/empyouthvalues.

„Mul on heameel, et kolledžis tehakse maailmatasemel noorsootöö alast teadustegevust, mille tulemusel saab esmakordselt kasutusele võtta uuendusliku lähenemisega mudeli.  Selle mõjususe üle saame täna rahvusvahelisel tasemel arutleda ja uurida, mida noorte väärtustega arvestamine tähendab ning kuidas seda tavaelus rakendada?“ lisas Reimand.

Konverentsi fookuses on väärtuspõhise lähenemise tähendus ja olemus töös noortega. Samuti jagatakse praktilisi näiteid, miks ning kuidas noorte väärtusi tegevuste ja teenuste planeerimisel paremini arvesse võtta. Konverents on osa Tartu Ülikooli Narva kolledži projektist „Noortekesksel lähenemisel põhineva kohaliku tasandi noorsootöö korralduse uuendusliku mudeli arendamine“.

Konverentsi rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Haridus- ja Noorteameti poolt elluviidava Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatud programmi „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine“ vahenditest.

Details

Date:
mai 25, 2023
Time:
11:00 - 17:00