Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Teatejooks

september 22

Eesti suurim koolinoorte spordiüritus: heategevuslikul teatejooksul läheb starti rekordarv osavõtjaid

 Reedel, 22. septembril toimuvale heategevuslikule teatejooksule on registreerunud rekordarv osavõtjaid. Enam kui 13 500 õpilast jooksevad spordinädala avaüritusel liikumisvõime kaotanud laste heaks. 

Kell 14 antakse start Tallinna Lauluväljakul, kus lapsed jooksevad ümber laululava. Tervitussõnad koos avapauguga Teatejooksule annab Eesti Vabariigi president Alar Karis.

Tallinna Lauluväljakul saavad noored lisaks jooksule nautida maailmameistrist slackline’eri Tauri Vahesaare etteastet, kes viib koos spordinädala patrooni, kergejõustiklase Karl-Erik Nazarovi eestvedamisel läbi soojenduse. Sportlastel on noortele vaid üks sõnum: „Kõige alus on tervis ja armastus ning nii on tegelikult kõik võimalik.“

Samal ajal toimuvad teatejooksud üle Eesti – 28 kohas ja kokku üle 13 500 osavõtjaga, mis teeb jooksust Eesti suurima koolinoorte spordiürituse.

Osaletakse klasside ja koolide kaupa, eestvedajateks õpetajad ja kohaliku spordielu eestvedajad. Sportlasi ja spordielu eestvedajaid jagub noortega koos soojendust läbi viima igale poole, näiteks Peetris jookseb noortega koos maratoonar Roman Fosti, Tartus maratoonar Tiidrek Nurme, Kanepis tõukerattur Aigar Nuuma, Muhus Saarte Mängude medalivõitja Rauno Liitmäe, Kuressaares võrkpallikoondislane Nete Peit ja rallisõitja Robert Virves, Tabasalus peotantsija Kertu Tänav, Rakveres koolinoorte U18 maailmameister kergejõustikus Tristan Konso ja veel paljud noorsportlased ja aktiivsed spordiklubide esindajad.

„Teatejooksu ja laiemalt ka spordinädala eesmärk on pakkuda noortele võimalust tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest, ning seeläbi populariseerida sportlikke eluviise. Lisaks annab Teatejooks panuse Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud laste heaks. See omakorda õpetab noori hoolima inimestest enda ümber ja ühiskonnas ning hindama heategemise tähtsust,“ ütleb heategevusliku teatejooksu eestvedaja Erik Pallase.

Täiskasvanud saavad toetada teatejooksul osalevate laste panust ning Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse tegevust, helistades heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot) või tehes ülekande HNRK Toetusfond SA kontole SEB pangas EE 451010220268957228 märgusõnaga “Teatejooks”. Rohkem infot kodulehel www.hnrk.ee/toetusfond.

Teatejooksu korraldab MTÜ Tallinnmeeting, mis on ellu kutsutud spordiürituste korraldamiseks. Teatejooksu suurtoetaja on Kalevi Mesikäpp, toetaja spordinädala läbiviija SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus, lisaks panustavad Rademar, Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Pärnu linn ja Eesti Kergejõustikuliit.

Details

Date:
september 22