Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

TÜ rektorikandidaatide väitlus

aprill 4, 2023 @ 15:00 - 17:00

Tartu Ülikooli rektorikandidaadid väitlevad 4. aprillil ülikooli aulas  

Teisipäeval, 4. aprillil kell 15.00 kohtuvad Tartu Ülikooli rektorikandidaadid professor Toomas Asser, professor Raul Eamets ja professor Jaak Vilo avalikul väitluskoosolekul, kus neil on võimalus tutvustada oma programmi põhiseisukohti ja vastata ülikoolipere küsimustele. Aulasse on oodatud ülikoolipere, kõik teised huvilised saavad väitlust jälgida UTTV vahendusel. 

Väitluskoosolekut juhivad valimiskomisjoni esimees professor Raili Marling ja meditsiiniteaduste valdkonna üliõpilane Renar Kihho. „Väitlus saab olema põnev, sest meil on kolm tugevat kandidaati, kellest igaühel on ülikooli tulevikust omanäoline ettekujutus,“ sõnas Marling.

Igal kandidaadil on väitluskoosoleku alguses kuni seitse minutit oma programmi seisukohtade tutvustamiseks. Sellele järgneb debatt, mille käigus käsitletakse ülikooli arengukava põhipunkte ja esitatakse ülikoolipere saadetud küsimusi. Üksteisele saavad küsimusi esitada ka kandidaadid ja debati lõpus saavad sõna saalisviibijad.

Umbes kaks tundi kestvast väitluskoosolekust teeb otseülekande UTTV. Üritusel on nii kohapeal kui ka veebis ingliskeelne sünkroontõlge.

Tartu Ülikooli rektori valib 20. aprilli valimiskoosolekul valimiskogu, kelle nimekiri kinnitatakse 3. aprilli seisuga. Rektor valitakse viieks aastaks ja tema ametiaeg algab 1. augustil 2023.

Details

Date:
aprill 4, 2023
Time:
15:00 - 17:00