Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Tudengipäevad  Ida-Virumaal

aprill 24, 2023 - aprill 28, 2023

Aprillikuu viimasel nädalal toimuvad Ida-Virumaa esimesed tudengipäevad

24.−28. aprillini on Ida-Virumaa noortel võimalus osaleda esimestel Ida-Virumaa tudengipäevadel. Üritust korraldavad TalTechi Virumaa kolledž, Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskus, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Tartu Ülikooli Narva kolledž.

TalTechi Virumaa kolledži üliõpilasesinduse esimees Saskia Sofia Eller kommenteerib üritust järgmiselt: „Sel aastal esimest korda toimuvad tudengipäevad on pikalt visioonis olnud sündmus, mis aitab Ida-Virumaa kõrgharidust ja tudengielu rohkem nähtavale tuua. Tudengipäevade raames saame luua olulisi sidemeid tudengite, gümnaasiuminoorte, kogukonna ja ettevõtete vahel, et arendada Ida-Virumaa sotsiaalmajanduslikku võrgustikku.”

Tudengipäevade kavas on nii akadeemilisi kui ka mängulisemaid üritusi – seda kõike eesmärgiga   siduda paremini kõrgkoole kogukonnaga ja üksteist tundma õppida. Huvilistel on võimalik tutvuda TalTechi Virumaa kolledži, Tartu Ülikooli Narva kolledži ning Sisekaitseakadeemia Narva õppekeskuse hoonetega.

Tartu Ülikooli Narva kolledži üliõpilasesinduse esimehe Merilin Miksi sõnul pööratakse tudengipäevade ajal üliõpilaselu eri tahkude tutvustamise kõrval palju tähelepanu ka tulevastele üliõpilastele: „Me lükkame kolledžis uksed pärani lahti. Tutvustame õppimisvõimalusi nii kolledžis kui ka Tartu Ülikooli teistel õppekavadel. Üliõpilased jagavad enda kogemusi ja inspiratsioonipäeval arutleme põnevate külalistega Ida-Virumaa kui õpikeskkonna üle.

Nii Narvas kui Kohtla-Järvel toimuvad pannkoogihommikud, kus pakutakse põnevaid tegevusi linnarahvale ja võimalust kõrgkoolides õpetatavate erialadega lähemalt tutvust teha. Spordihuvilisi oodatakse kaasa elama kõrgkoolide vahelistel Wiru spordikeskuses toimuvatel võrkpallivõistlustel. Tudengipäevadel ootavad huvilisi inspiratsiooni- ja kogukonnapäev, mängude ja snäkiõhtu ning soovi korral saab koos tudengitega pidutseda. Terve nädala jooksul saab osaleda veebi teel toimuvates mängudes.

Tudengipäevad on kogukonna üritus, kuhu on oodatud  nii praegused kui ka tulevased üliõpilased, õppejõud ja kõik, keda huvitab üliõpilaselu Ida-Virumaal. Tudengipäevade kavaga saab lähemalt tutvuda veebilehel www.taltech.virumaatudengid.ee.

Details

Start:
aprill 24, 2023
End:
aprill 28, 2023