Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

VHK keelpilliorkestri hooaja lõppkontsert

mai 30 @ 19:00 - 21:00

VHK keelpilliorkester annab hooaja lõppkontserdi Viimsi Artiumis 

Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester ja dirigent Rasmus Puur lõpetavad sel neljapäeval, 30. mail kontserthooaja Viimsi Artiumis. Kontserdil „Tabula rasa“ kõlab Arvo Pärdi, Pjotr Tšaikovski ja Myroslav Skoryki looming. Soleerivad Harry Traksmann, Robert Traksmann ja Marrit Gerretz-Traksmann. 

Lõppeval hooajal toimus VHK keelpilliorkestril 44 erinevat üleastumist 11 maakonnas, ilmus orkestri neljas CD-plaat Ester Mägi muusikaga ning osaleti Valter Ojakäärule pühendatud Tallinna Linnateatri menukas kontsertlavastuses “Õhtu rannal”. Lavalaudu jagasid noored orkestrandid viiuldaja Hans Christian Aaviku, bass Ain Angeri, Eesti Rahvusmeeskoori, säravate lauljate Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Karmen Rõivassepa, Priit Võigemasti, Vaiko Epliku ning näitlejate Hele Kõrve, Sandra Uusbergi, Evelin Võigemasti, Andero Ermeli, Indrek Ojari, Rain Simmuli, Mart Toome ja Kaspar Velbergiga.
„Lõppev hooaeg on VHK keelpilliorkestri jaoks olnud kindlasti üks rikkalikumaid, mis meil on olnud ja mis üldse saab olla. Töötada koos eesti klassikalise muusika absoluutsete tippudega, sekka minna süvitsi Rudolf Tobiase ja Ester Mägi loominguga, vahele eesti levimuusika kullafondi avastamine ja koostöö praeguste popp- ja džässmuusika säravate muusikutega on olnud väga meeldejääv ning kirgas aeg,” sõnab orkestri dirigent Rasmus Puur. „Praegu on see kõik veel nii värske, et ilmselt selle hooaja selginemine ja adumine toimub alles mõne aja pärast.”

Viimsi Artiumi suures saalis toimuva hooaja lõppkontserdi kavas kõlavad Arvo Pärdi  topeltkontsert „Tabula rasa“, Pjotr Tšaikovski „Serenaad“ ning Ukraina helilooja Myroslav Skoryki „Meloodia“. Kontserdil soleerivad Harry Traksmann ja Robert Traksmann viiulil ning Marrit Gerretz-Traksmann klaveril.
Dirigent Rasmus Puur märgib, et töötamine Pärdi muusika kogenud esitajate on noortele suur võimalus. „Oleme Pärdi muusikat esitanud ka varem, kuid mitte tema tintinnabuli üht tippteost „Tabula rasa”. Seda teha koos perekond Traksmannitega on suur au ja rõõm. Katsume olla nende väärilised.”  

Kontserdipiletid on saadaval Piletikeskuses ja kohapeal. 

VHK keelpilliorkester on 26-liikmeline Vanalinna Hariduskolleegiumi muusikakooli õpilastest koosnev orkester, mis loodi 1996. aastal. Orkestris musitseerivad noored vanuses 15–20 eluaastat ning repertuaar koosneb pea ainult eesti muusikast alates Cyrillus Kreegist, Heino Ellerist ja Veljo Tormisest kuni Tõnu Kõrvitsa, Margo Kõlari ja Pärt Uusbergini. Välja on antud neli autoriplaati Cyrillus Kreegi, Mart Saare, Veljo Tormise ja Ester Mägi loomingust.
Orkester on koostööd teinud mitmete inspireerivate muusikutega eri žanreist: alates Hans Christian Aavikust, Riivo Kallasmaast, Johan Randverest, Marten Altrovist, Theodor Sinkist, Reinut Tepist lõpetades Mari Kalkuni, Liisi Koiksoni, Mari Jürjensi, Vaiko Epliku, Jaan Pehki ja Jarek Kasariga. Orkestriga töötavad lisaks tunnustatud interpreedid Madleen Kristen Alasi, Mari Targo, Rain Vilu ja Villu Vihermäe.

Details

Date:
mai 30
Time:
19:00 - 21:00