Loading Events

« All Events

  • This event has passed.

Virtuaalne sisseastumise infopäev

juuni 6, 2023

Tartu Ülikool kutsub virtuaalsele sisseastumise infopäevale 

Teisipäeval, 6. juunil kell 11 toimuval virtuaalsel infopäeval räägivad ülikooli esindajad sisseastumise korraldusest ning üliõpilased jagavad õppimisel ja erialavaliku tegemisel saadud kogemusi.

Infopäev toimub otseülekandena Worksupis ja osalemiseks tuleb end registreerida. Nii enne üritust kui ka otseülekande ajal on võimalik esitada küsimusi.

„Soovime infopäeval julgustada noori oma haridusteekonda jätkama ja toetada neid, kes ei ole erialavalikus veel kindlad,“ selgitas ürituse korraldaja, Tartu Ülikooli turundusspetsialist Karin Vahtre. Tema sõnul ootab tulevasi üliõpilaskandidaate ees inspireeriv päev täis kasulikke nõuandeid, mis aitavad enesekindlamalt ülikooli kandideerida ja tudengieluks valmistuda.

Infopäeval jagatakse soovitusi eriala teadlikumaks valimiseks ja tutvustatakse sisseastumistingimusi: milline on ajakava, kes saab ülikooli astuda eritingimustel ja millal teeb ülikool vastuvõtuotsused. Neile, kes kõnelevad eesti keelt teise keelena, antakse ülevaade eesti keele õppimise ja praktiseerimise võimalustest ning räägitakse uuest keelenõudest, mille kohaselt peab eesti keele oskus olema sisseastumisel B2-tasemel.

Infopäeva teises osas keskendutakse õpetajaharidusele. Õpetajaks õppivad üliõpilased ja õpetajaeriala lõpetanud vilistlased arutlevad oma erialavaliku üle, meenutavad oma sisseastumisaega, räägivad oma õpingutest ning pakuvad kahtlejatele julgustust.

Täpsema ajakavaga saab tutvuda ülikooli kodulehel ja asjakohast infot leiab ka infopäeva Facebooki lehelt.

Olulised kuupäevad Tartu Ülikooli kandideerimisel 

  • Eestikeelsesse esimese astme õppesse saab esitada avaldusi 12.–28. juunini
  • Eestikeelsesse magistriõppesse avalduste esitamine juba käib ja seda saab teha kuni 28. juunini
  • Sisseastumiseksamid ja hindamine kestavad 30. juunist 9. juulini ning tulemused selguvad hiljemalt 10. juulil
  • Esimesed vastuvõtuotsused edastatakse kandidaatidele 11. juulil

Rohkem infot saab aadressil https://ut.ee/et/astusisse.

Details

Date:
juuni 6, 2023