Toetusallkirjad anti üle

18. juuni 2015 - 2 Kommentaari

15. juunil andis Eesti lasteaednike liidu esimees Liili Pille Toompeal kõnekoosolekul lasteaednike nimel riigikogule üle kollektiivse pöördumise „Lasteaiaõpetajale õpetaja palk” ning selle toetuseks antud 27 220 allkirja.

Lasteaednike ettepanek on kehtestada lasteaednikele sarnaselt kooliõpetajatega riiklikud palga alammäärad, mis kaotaks kohalike omavalitsuste võimalustest ja prioriteetidest tingitud praeguse suure palgalõhe. Kogutud allkirjad võttis vastu riigikogu esimees Eiki Nestor.

 


2 arvamust teemale “Toetusallkirjad anti üle”

  1. Malle ütleb:

    Sellest allkirjade kogumisest võib nüüd tekkida selline olukord, kus uue seadusega pannakse kõigile lasteaedadele kohustuslikuks assistentide süsteem. Sellisel juhul saabki ju õpetaja palka tõsta võrdseks koondades ära igast meeskonnast ühe õpetaja. Assistentidele saab ju ükskõik millist palka maksta iseasi on see, kas neid tööle võtta on. Ma kardan, et lasteaiaõpetajad kaevasid endale augu.

    Momendil tundub küll, et Eesti riiki ei huvita lastele alghariduse andmine. Seda oli uudiste kanalites selgelt näha kui neid allkirju üle anti. Isegi ei teavitatud üldsust, millal selle teemaga tegelema hakatakse.

  2. Malle ütleb:

    No nii ja ongi see käes, millest ma siinsamas eelmises kommentaaris rääkisin. Alates 2015 a. sügisest soovib haridusministeerium kehtima panna uue määruse, mis lubab lasteaiarühmas töötada 1 õpetaja ja 2 õpetajaabi. Nii saabki hulga õpetajaid ära koondada tõstes teiste õpetajate palkasid. Jörgen Ligi tegi asja ära täpselt nii nagu ma prognoosisin. Kust võetakse tööle selline suur hulk õpetajaabisid ja veel ped. haridusega, seda sooviks ma näha. Paljud abid on kas pensionärid või põhikooli haridusega. Ja õpetajaabi palgast pole üldse midagi rääkida, ei kannata kriitikat 426 bruto. Selle palgaga inimväärset elu ei ole. Lasteaiad jäävad ilma haritud töötajateta. Ka momendil on olukord tõsine ja siis läheb veel hullemaks.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!