Karjäärinädal Vändra gümnaasiumis

4. apr. 2016 Marti Orav, Silja Enok - Kommenteeri artiklit

Loomemajandusele keskendunud karjäärinädal Vändra gümnaasiumis algas 11. märtsil. Sellel reedesel päeval külastas meie kooli Andrus Kivirähk ‒ mees, kelle nime teavad kõik eestlased. Kirjanik jutustas meile väga huvitavalt oma kogemustest kirjanikuna ning üldiselt oma elust. Elutarkust jagades soovitas Kivirähk meil olla avatud meeltega ja teha elus seda, mis meeldib.

Eesti keelest lugu pidav seltskond tundis rõõmu kohtumisest kirjanikuga ja emakeelepäevale pühendatud VARIA viktoriinist. Ilusate käekirjadega kodanikud tahtsid oma oskusi näidata ja kibelesid valitud luuletust või värsirida võimalikult korrektse käekirjaga ümber kirjutama. Parimad keeleinimesed pääsesid Vändra gümnaasiumi esindama Jõhvi riigigümnaasiumi „Keeletegu 2015” lõpuüritusele.

Spordirahvas ootas rohkem Eesti spordimuuseumi loengute, näituste ja viktoriiniga sisustatud päeva. Teadushuvilised ei pannud pahaks, et neljapäevaste viimaste tundide ajal ühiselt dokumentaalfilmi „Kuidas ehitada kosmoselaeva” vaadata tuli. Suur osa õpilasi oli filmivalikuga rahul.

Karjäärinädala viimne päev oli 18. märts. Alguse tegid meie kooli direktor koos Pärnu maavanema ja Vändra alevivanemaga. Musitseerisid Vändra lastemuusikakooli õpilased. Vilistlaskogu esimees andis koolile üle vilistlaste ja ettevõtjate kingituse Vernieri. Päeva jooksul käis esinemas 31 ettevõtlikku inimest. Nende seas oli teadus-, kirjandus-, kultuuri-, spordi-, kunsti-, muusika- ja majandusinimesi. Paljudega neist oleks tahtnud isiklikult kohtuda, aga igal klassil oli aega kuulata ja küsitleda 3–4 tegijat. Meie klassile esinesid turundusasjatundja Valdar Liive; Gustav Adolfi gümnaasiumi 11. klassi õpilane ja vormelisõitja Ralf Aron; Balti filmi- ja meediakooli üliõpilane Kristen Kivistik; sporditegelane ja Vändra gümnaasiumi vilistlane Tarmo Lehiste. Kõik olid ladusad kõnelejad ja ütlesid midagi, mida meeles pidada. Hommikupooliku ja lõuna käigus jagati noortele elutarkust, et suhted on tähtsad ja suurte tegude tegemist võib alustada varakult.

Päeva viimase etteaste tegi Mart Noorma, kes lõi oma kuulajad aulas lausa pahviks. „Rakett 69” kohtunikuna tuntud teadlane rääkis, mis on teda elus edasi aidanud, ning andis sellega kohalolnutele rohkelt mõtteainest. Ta köitis loenguga kogu saali tähelepanu. Oma esinemise lõpuks oli ta kõigile teadlaseks olemiseks augu pähe rääkinud, seda oli kuulda nädala suurimast aplausist.

Tänagi tuleb seda kuupäeva mainides paljudel meelde mitmekülgseid mälestusi, seepärast peab kirja panema kõik esinejad, kuigi isiklikult kõiki sel päeval kuulda ei õnnestunud. Loodetavasti juhtub see tulevikus! Karjääripäeval esinesid Mart Noorma, Valdar Liive, Kalev Kaljuste, Kristen Kivistik, Auli Solo, Lii Tõnismann, Laine Adamsoo, Kalev Saar, Kaarel Kuusk, Katrin Kuntus, Lauri Lembinen, Anu Jürisson, Lauri Habakuk, Ardi Truija, Tarmo Lehiste, Reelika Turi,  Ats Paberits, Martin Sempelson, Roosi Rõõmusaare, Merilin Tõnisoja, Karilin Tõnisoja, Kaire Papp, Vallo Külvi, Ralf Aron, Rosanna Lints, Andres Karu, Ago Tominga, Marcus Puhke, Monika Jõemaa, Margit Kadak  ning Maarja Tali. Karjäärinädala esinejateks olid inimesed, kes teevad tööd, mis neile väga meeldib.

Marti Orav

Vändra gümnaasiumi 9.a klassi õpilane

Silja Enok

Vändra gümnaasiumi õpetaja

Fotosid vt https://www.facebook.com/vandragymnaasium/photos/a.1217196031631416.1073741937.567892539895105/1217196118298074/?type=3.

Fotode autorid on Getter Sarapik, Jan-Erik Laprik, Maarja Padari ja Õie Kuusk.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!